Minifutball: óriási magyar siker – BL-győztes az Aramis!

2016.09.28. 17:25
Az Aramis SE Mad-Dogs nyerte meg az első minifutball Bajnokok Ligáját (Fotók: <a href="http://minifoci.hu/hirek/emf-champions-league" target="_blank">minifoci.hu</a>)
Az Aramis SE Mad-Dogs csapata nyerte meg az első alkalommal megrendezett minifutball Bajnokok Ligáját Mariborban. A magyar együttes a döntőben az 1–1-es rendes játékidőt követően szétlövésben 3–2-re győzte le a romániai Juventus Sibiut.

Magyarországot három alakulat képviselte a kispályás csapatok számára először kiírt Bajnokok Ligájában, az EMF Champions League-ben. A nyári Országos Minifutball Liga győztese, a Szigetszentmiklós BE4PRO mellett az ezüstérmes budaörsi Aramis SE Mad-Dogs és a bronzérmes dunaújvárosi Mé-Szi Frucht Kft. vágott neki a mintegy 340 kilométeres és háromórás útnak, hogy megmérkőzzön Európa legjobb kispályás együtteseivel. A háromnapos maribori viadalon 27 ország 68 csapata vett részt. A mérkőzéseket négy nagypálya területén, 16 kispályán rendezték meg – írja a minifoci.hu.

A helyszín
A helyszín

A döntőbe a Juventus Sibiu és a budaörsi Aramis SE Mad-Dogs jutott be. A két csapat a csoportkörben egyszer már összecsapott egymással, akkor a romániai együttes győzött. Sokáig a fináléban is a szebeni csapatnak állt a zászló, ám az Aramis harminc másodperccel a mérkőzés vége előtt Kiprich Dániel találatával egyenlített, ezzel kiharcolta a szétlövést, amelyet aztán 3–2-re meg is nyert.

Az első minifutball Bajnokok Ligája tehát az Aramis SE Mad-Dogs sikerét hozta. A torna legértékesebb játékosának (MVP) az Aramist erősítő Roni Ribeiro da Silvát választották meg.