Ligue 1: vigyázz, PSG, jön Vilayphone Ketkeophomphone!

2015.10.03. 23:04
Az újonc Angers 1–0-ra legyőzte a Bastiát a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 9. fordulójának szombati játéknapján, így nem kis meglepetésre a tabella második helyén áll a PSG mögött.

Az utóbbi négy fordulóban három diadalt elkönyvelő újonc győztes találatát Vilayphone „Billy” Ketkeophomphone lőtte a saját kipattanójából. A franciaországi születésű, laoszi válogatott támadónak ez volt az első gólja a francia élvonalban.

Hosszú idő után vereséget szenvedett a szezon másik meglepetéscsapata, a Reims. A patinás kiscsapat vesztét a Lyon okozta, a győztes gólt Alexandre Lacazette lőtte néhány perccel azt követően, hogy a kapufára trafált egy tizenegyest.

Az éllovas PSG vasárnap este a Marseille-t fogadja.

FRANCIA LIGUE 1
9. FORDULÓ

Lyon–Reims 1–0 (Lacazette 44.)
Angers–Bastia 1–0 (Ketkeophomphone 41.)
Troyes–Guingamp 0–1 (Sankharé 81.)
Gazélec Ajaccio–Toulouse 2–2 (Mayi 25., Pujol 44., ill. Braithwaite 21., Sylla 49. – öngól)
A Nice–Nantes mérkőzés 2–2-es állásnál, az első félidő után félbeszakadt a heves esőzés miatt.

1. Paris SG 8 6 2 17–4 +13 20
2. Angers 9 5 3 1 9–4 +5 18
3. Saint-Étienne 8 5 1 2 11–9 +2 16
4. Rennes 8 4 3 1 12–7 +5 15
5. Lyon 9 4 3 2 11–6 +5 15
6. Reims 9 4 3 2 11–7 +4 15
7. Caen 8 5 3 10–10 0 15
8. Nice 8 4 2 2 20–11 +9 14