Ligue 1: újra élen a Nice; le a kalappal a St-Étienne előtt!

2016.11.30. 23:15
A St-Étienne mezére a saját emblémája mellett a Chapecoense címere is felkerült
A Nice a marokkói Junesz Belhanda korai góljával győzött a Guingamp otthonában, ezzel visszaállt a Ligue 1 tabellájának élére. A Lyon hatot vágott Nantes-ban vendéglátójának, míg a speciális mezben játszó Saint-Étienne gól nélküli döntetlent játszott a Marseille-jel.

A Kolumbiában repülőgép-szerencsétlenséget szenvedő, játékosai nagy részét elveszítő brazil Chapecoenséhez hasonlóan zöld-fehér St-Étienne két emblémát tett a mezére a Marseille elleni mérkőzésen, a másik a brazil klub címere volt.

A két csapat gól nélküli döntetlenje után a hazaiak a 9., a Marseille a 11. helyen áll a tabellán.

A Nice korán eldöntötte a Guingamp elleni meccset, Belhanda az 5. percben volt eredményes. Az éllovas még az utolsó percekben is izgulhatott, a Guingamp ugyanis a legutóbbi hét gólját a mérkőzései utolsó negyedórájában szerezte. Ezúttal azonban nem jött a késői gól, a Nice 1. bajnokiján a 11. győzelmét aratta, és a PSG esti eredményétől függetlenül az élen marad.

FRANCIA LIGUE 1
15. FORDULÓ

Nancy–Metz 4–0 (Pedretti 38., Cuffaut 78., Dia 80., Ait Bennaszer 90.)
Saint-Étienne–Marseille 0–0
Bastia–Bordeaux 1–1 (Bifouma 49., ill. Laborde 78.)
Toulouse–Montpellier 1–0 (Issiaga Sylla 19.)
Nantes–Lyon 0–6 (Tolisso 16., Lacazette 39. – 11-esből, Gonalons 41., Valbuena 60., Diakhaby 75., Fekir 81.)
Guingamp–Nice 0–1 (Belhanda 5.)
PSG–Angers 2–0 (Thiago Silva 34., Cavani 66. – 11-esből)

1. Nice 15 11 3 1 27–10 +17 36
2. Paris SG 15 11 2 2 30–8 +22 35
3. Monaco 15 10 3 2 44–16 +28 33
4. Lyon 15 8 1 6 28–18 +10 25
5. Bordeaux 15 6 6 3 20–17 +3 24
6. Rennes 15 7 3 5 16–19 –3 24