Ligue 1: újra élen a Monaco; botrány Saint-Étienne-ben – videó

2017.04.23. 23:08
A Saint-Étienne-ultrák betörtek a zárt kapus meccsre (Fotó: Twitter)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 34. fordulójának vasárnapi játéknapján a Monaco idegenben 2–1-re legyőzte a Lyont, így visszavette a vezető helyét a tabellán. A Nice idegenben hullajtott el fontos pontokat, míg a Saint-Étienne–Rennes meccs kis híján botrányba fulladt.

A vasárnapi játéknap első meccsén a dobogó harmadik fokán álló Nice értékes pontokat hullajtott el, miután csak 1–1-es döntetlenre volt képes a Toulouse otthonában. A nizzaiak így kissé lemaradtak az élen álló kettőstől.

A Saint-Étienne egy februári, Lyon elleni mérkőzés után kapott büntetés miatt zárt kapus meccsen fogadta a Rennes-t, ám a találkozó 16. percében a hazai ultrák betörtek a stadionba, így a játékvezető negyed órára, amíg a rendbontók el nem hagyták a létesítményt, leállította a játékot. A mérkőzés ezt követően nyugodtabb mederben csordogált, a végeredmény pedig egy békés 1–1 lett.

ULTRÁK TÖRTEK BE A STADIONBA A SAINT-ÉTIENNE MECCSÉN

A nap rangadóján a Lyon az AS Monacót fogadta. Az első félidő egyértelműen a vendégeknek sikerült jobban: a 36. percben Radamel Falcao közeli fejesével vezetést szereztek, majd a 44.-ben Kylian Mbappé duplázta meg az előnyüket egy kontra végén.

A második játékrész elején a lyoni Lucas Tousart fejelt a léc alá egy szöglet után, ez azonban csak a szépítésre volt elég, a Monaco megtartotta az előnyét (1–2), így – annak ellenére, hogy egy meccsel kevesebbet játszott – jobb gólkülönbségének köszönhetően visszavette a tabella első helyét a PSG-től.

FRANCIA LIGUE 1
34. FORDULÓ

Toulouse–Nice 1–1 (C. Jean 56., ill. Eysseric 59.)
Saint-Étienne–Rennes 1–1 (Beric 40., ill. Mexer 45.)
Lyon–Monaco 1–2 (Tousart 51., ill. Falcao 36., Mbappé 44.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
PSG–Montpellier 2–0 (Cavani 29., Di María 48.)
Lorient–Metz 5–1 (Ciani 13., Waris 49., Cabot 60., 66., Moukandjo 78., ill. C. Diabaté 32. – 11-esből)
Bordeaux–Bastia 2–0 (Malcom 55., Sankharé 69.)
Lille–Guingamp 3–0 (De Préville 9., 35., Éder 67.)
Dijon–Angers 3–2 (Diony 5., 43., Lees-Melou 16., ill. Mangani 68. – 11-esből, Toko-Ekambi 69.)
Caen–Nantes 0–2 (Bammou 27., 35.)