Ligue 1: újabb csodagól a PSG-védőtől, Langék nyertek – videó

2016.12.21. 22:45
Lang Ádámék fontos győzelmet arattak (Fotó: AFP)
A francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 19. fordulójában a PSG 5–0-ra győzött hazai pályán a Lorient ellen. Az Olympique Lyon, a Monaco és a Lang Ádámmal felálló Dijon is két gólt szerezve nyert otthon. A listavezető Nice gól nélküli döntetlent játszott Bordeaux-ban, az Olympique Marseille az utolsó pillanatban szerzett góllal 2–1-es sikert aratott a Bastia felett.

A PSG Thomas Meunier pompás góljával szerzett vezetést. A belga válogatott védő korábban a Bajnokok Ligájában szerzett látványos találatot, akkor a párizsiak 2–1-re nyertek a Basel vendégeként. A PSG győzelmét nem fenyegette veszély, a végig gólveszélyesen futballozó bajnoki címvédő gálázva nyert 5–0-ra vezetett a szebb napokat is megélt, a korábbi Videoton-edző, Bernard Casoni által dirigált Lorient ellen.

MEUNIER POMPÁS GÓLJA

A Dijon a második félidő elején szerzett két góllal nyert 2–0-ra otthon a Toulouse ellen. A hazaiaknál a magyar válogatott védőt, Lang Ádámot az 51. percben lecserélték, míg a vendégeknél szerepelt a korábban a Ferencvárosban szereplő Somália is, aki a 89. percben sárga lapot kapott.

Az Olympique Marseille és a Monaco egyaránt 2–1-re nyert, igaz, előbbi csak a 94. percben szerzett találattal. A Lyonnak is két gólra volt szüksége, hogy legyőzze hazai környezetben az Angers-t, míg a listavezető Nice nem bírt a Girondins Bordeaux-val.

FRANCIA LIGUE 1
20. FORDULÓ

Saint-Étienne–Nancy 0–0
Bordeaux–Nice 0–0
Lille–Rennes 1–1 (Éder 89., ill. Ntep 22.)
Olympique Lyon–Angers 2–0 (Lacazette 9., Fekir 84.)
PSG–Lorient 5–0 (Meunier 25., Z. Touré 44. – öngól, Thiago Silva 50., Cavani 63. – 11-esből, Lucas Moura 70.)
Bastia–Olympique Marseille 1–2 (Djiku 83., ill. Gomis 8., N'Jie 91.)
Dijon–Toulouse 2–0 (Tavares 49. – 11-esből, Lees Melou 52.)
Monaco–Caen 2–1 (Falcao 48. – 11-esből, Bakayoko 76., ill. Bazile 94.)
Nantes–Montpellier 1–0 (Lucas Lima 12. – 11-esből)
Metz–Guingamp 2–2 (N'Guette 12., Diallo 92 – öngól., ill. Briand 49., 74.)