Ligue 1: tovább folytatódik a két kiscsapat pazar szériája

2015.02.21. 22:21
Az új esztendőre megtáltosodó két kiscsapat, a veszélyzónából menekülő Bastia és az egy hete Párizsban pontot mentő Caen ezt a szombatot is győzelemmel tudta le a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1) – bár utóbbi mérkőzése kis híján botrányba fulladt.

Caenban a nézőtéren robbant ki a balhé: a vendég Lens szurkolói nem tudták elviselni a születőben lévő újabb vereséget, a hajrában különféle tárgyak záporát küldték a játéktérre, és amíg a rendfenntartók tették a dolgukat, a játékvezető az öltözőbe tessékelte a csapatokat.

Néhány percnyi kényszerszünet után folytatódott a játék – a kétszeres magyar gólkirály, Adamo Coulibaly végigjátszotta a meccset a Lensban –, így a Caen elkönyvelhette újabb győzelmét: hatos veretlenségi szériája során már az ötödiket.

A Bastia sorozatban harmadszor nyert, bajnoki veretlenségi sorozata immár kilenc mérkőzést számlál.

A Bordeaux is folytatta jó sorozatát, a Bretagne-ból nagy balszerencsével csak egy pontot elcsenő Sagnol-csapat öt forduló óta nem kapott ki. Benoit Costil, a Rennes kapusa kiválóan védett.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
26. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Bastia–Lille 2–1 (Sio 22., Ayité 40., ill. Mendes Da Graca 17.)
Caen–Lens 4–1 (Féret 7. – 11-esből, Sala 34., 75., Bazile 36., ill. el-Dzsadejaui 45.)
Rennes–Bordeaux 1–1 (Ntep 11., ill. Hazri 77. – 11-esből)
Az Evian TG–Lorient mérkőzés az erős havazás miatt elmaradt.