Ligue 1: tíz emberrel kapott ki a PSG, ez már a második vereség

2016.09.23. 22:57
A Paris Saint-Germain elszenvedte a második vereségét ebben a bajnoki idényben (Fotó: AFP)
A címvédő Paris Saint-Germain idegenben 2–0-s vereséget szenvedett a Toulouse-tól a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójának nyitó mérkőzésén. A 46. perctől emberhátrányban játszó párizsi csapat már most annyiszor kapott ki a Ligue 1-ben, mint a teljes előző szezonban – kétszer.

Az Areola – Aurier, Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell – Rabiot, Krychowiak, Matuidi (Thiago Motta, 70.) – Lucas Moura (Pastore, 57.), Cavani (Augustin, 79.), Di María összeállításban pályára lépő fővárosi együttes az első félidőben nem tudta megtörni a hazaiak ellenállását, a második játékrész elején pedig nagy bajba került.

A 46. percben Serge Aurier a tizenhatoson belül lerántotta a Toulouse támadóját, amiért az elefántcsontparti védő megkapta a második sárga lapját, míg a házigazdák tizenegyeshez jutottak, amit Yann Bodiger gólra váltott (1–0).

A PSG a folytatásban Javier Pastorét és Jean-Kévin Augustint is bevetette, a harmadik csereemberen, Thiago Mottán azonban végleg elment a meccs. Az olasz válogatott középpályás ügyetlen mozdulattal röviden adta haza a labdát, amire Jimmy Durmaz lecsapott, majd higgadtan értékesítette a ziccert (2–0).

A Paris Saint-Germain elszenvedte a második vereségét a Ligue 1 jelenlegi kiírásában, így már most annyiszor kapott ki, mint a teljes 2015–2016-os szezonban.