Ligue 1: tarolt a Lyon, Bölöni jól mutatkozott be, vezet a Lille

2011.01.15. 23:02
Az immár 13 forduló óta veretlen Lyon 3–0-ra legyőzte a Lorient-t a francia labdarúgó-bajnokság szombat esti fordulójában. Győzött az OL előtt haladó Lille, Paris Saint-Germain, Rennes trió is, és három ponttal gazdagodott a bennmaradásért harcoló Lens is, amelyet először vezetett harcba bajnoki meccsen a télen igazolt Bölöni László.

Bafétimbi Gomis az első félidőben parádés alakítás végén lőtte a Lyon első gólját, majd a szünet után – a második találatot szerző Kim Källström passzából – ugyanő állította be fejjel a végeredményt. Az OL ebben a szezonban még egyszer sem aratott ilyen fölényes győzelmet.

A lyoniakat megelőző hármasból a Paris Saint-Germain és a Rennes egy-egy vereséget feledtetett fontos győzelemmel, míg az éllovas Lille a szünet előtt és után esett egy-egy góllal térítette vissza a realitás talajára az öt forduló óta veretlen Nice-t. Az OL-hez hasonlóan a Lille is jó formában van, kilenc forduló óta nem talált legyőzőre a bajnokságban.

Kiválóan sikerült a közelmúltban munkába álló Bölöni László első bajnoki meccse a Lens kispadján. Bár a Saint-Étienne szerezte meg a vezetést a hajrában, a kétségbeejtő helyzetben lévő északiaknak sikerült fordítaniuk; a sárga-pirosak november hetedike óta először nyertek bajnoki mérkőzést.

Hosszú, ötös nyeretlenségi szériának vetett véget a Montpellier is két gyors góllal, míg az ugyancsak a veszélyes zónából menekülni igyekvő Caen akkor fordította a maga javára az állást a Brest ellen, amikor már emberhátrányban volt. A vezető gólt Juszef el-Arabi szerezte, aki 11 góllal a harmadik helyen áll a góllövőlistán.

LIGUE 1
20. FORDULÓ
Auxerre–Monaco 1–1 (Quercia 26., ill. Adriano 71.)
Brest–Caen 1–3 (Grougi 45. – 11–esből, ill. Nivet 10., el-Arabi 81., Hamouma 84.)
Lens–Saint-Étienne 2–1 (Roudet 83. – 11-esből, Dzsema 84., ill. Sako 78.)
Lyon–Lorient 3–0 (Gomis 41., 56., Källström 53.)
Montpellier–Valenciennes 2–1 (Giroud 80. – 11-esből, el-Kaoutari 82., ill. Dossevi 49.)
Nice–Lille 0–2 (Gervinho 44., Sow 50.)
Paris Saint-Germain–Sochaux 2–1 (Sakho 16., Giuly 53., ill. Maiga 14.)
Rennes–Arles-Avignon 4–0 (Tettey 22., Brahimi 38., 56., Y. Mvila 91. – 11-esből)
Toulouse–Nancy 1–0 (Tabanou 27.)