Ligue 1: sztárjai nélkül is nyert a PSG a Bordeaux ellen

CS. M.CS. M.
2021.03.03. 22:57
Sztárjai nélkül is nyert idegenben a PSG (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 28. fordulójában a Paris Saint-Germain 1–0-ra nyert idegenben a Bordeaux ellen, a listavezető Lille a hajrában szerzett két góllal győzte le 2–0-ra a Marseille-t, míg a Lyon egygólos sikert aratott a Rennes felett.

A PSG többek közt Kylian Mbappé, Neymar és Moise Kean nélkül lépett pályára szerda este a Bordeaux otthonában. A címvédő Pablo Sarabia góljával így is megszerezte a vezetést a 20. percben, majd továbbra is mezőnyfölényben játszott, de kontrákkal a hazaiak is gyakran eljutottak a kapuig. A párizsiak végül megtartották előnyüket, így bezsebelték a három pontot.

A harmadik helyen álló Lyon a meccset megelőzően nyolc tétmérkőzés óta nyeretlen Rennes ellen lépett pályára. Döntés csak a hajrához közeledve született: Houssem Aouar talált be a 74. percben (1–0). Az európai kupaindulás kiharcolásáért küzdő Lens idegenben 3–2-re tudott nyerni a St.-Étienne ellen.

A listavezető Lille a Marseille-t fogadta. A hazaiak hiába uralták az egész meccset, csak a 90. percben szereztek vezetést Jonathan David góljával, majd a kanadai csatár a 93. percben is betalált (2–0), így továbbra is két pont a Lille előnye a PSG előtt. A Monaco 1–0-ra kikapott Strasbourgban., amivel kicsit leszakadt az élen álló triótól.

FRANCIA LIGUE 1
28. FORDULÓ
Bordeaux–PSG 0–1
(P. Sarabia 20.)
Brest–Dijon 3–1 (Honorat 17., Mounie 27., Cardona 40., ill. Assale 29.)
Lyon–Rennes 1–0 (Aouar 74.)
Metz–Angers 0–1 (Fulgini 44. – 11-esből)
Nice–Nimes 2–1 (Gouiri 4.,C. Maurice 75., ill. L. Landré 50.)
Saint-Étienne–Lens 2–3 (Moukoudi 40., Bouanga 90+4. – 11-esből, ill. F. Sotoca 20. – 11-esből, Kalimuendo 24., Da. Costa 90+2.)
Lille–Olympique Marseille 2–0 (J. David 90., 90+3.)
Montpellier–Lorient 1–1 (Mavididi 28., ill. Grbic 9. – 11-esből)
Nantes–Reims 1–2 (M. Simon 14., ill. Gishlain 39., Abdelhamid 89.)
Strasbourg–Monaco1–0 (Guilbert 90+1.)

1. Lille 28 18 8 2 49–17 +32 62
2. Paris SG 28 19 3 6 62–17 +45 60
3. Lyon 28 17 8 3 56–25 +31 59
4. Monaco 28 17 4 7 56–38 +18 55