Ligue 1: számíthatott ifjú megmentőjére a Monaco

2014.02.21. 22:34
A Monaco hazai pályán, a 95. percben szerzett Kurzawa-góllal 3–2-re legyőzte az európai kupahelyek egyikére hajtó Reimset a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 26. fordulójának pénteki játéknapján, és két pontra megközelítette az éllovas PSG-t.

A Monaco a meccs elején Valere Germain fejesével, majd a második félidő derekán Jérémy Toulalan távoli lövésével egyszer-egyszer vezetést szerzett – Toulalan 3429 nap után volt újra eredményes a francia élvonalban –, de odaát Prince Oniangué két védelmi hibát kihasználva rendre válaszolt.

Claudio Ranieri, a Monaco vezetőedzője csak az utolsó tíz percre küldte be Dimitar Berbatovot, a nagy téli szerzeményt, s bár a bolgár nem tudta megszerezni a győztes gólt, jött – immár szokás szerint – Layvin Kurzawa, és a 95. percben a kapufáról elé pattanó labdát közelről a hálóba pofozta.

A 21 éves francia védő december közepe óta ötödször volt eredményes, és ha ő betalált, a Monaco egyszer sem kapott ki (három győzelem, két döntetlen) – legutóbb a Lorient otthonában nem sokkal a lefújás előtt szerzett pontot érő gólt (2–2).