Ligue 1: őrült derbin szerzett pontot a Lyon

2015.04.19. 23:08
A Lyon több mint egy félidőn át emberhátrányban játszott, de így is sikerült egyenlítenie, és otthon tartott egy pontot (2–2) a Saint-Étienne ellen, a két csapat 98. derbijén, amelyet a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 33. fordulója megkoronázásaként rendeztek meg vasárnap késő este.

A Lyon kezdett jobban, és az első félidő derekán Clinton Njie be is lőtte a vezető gólt (1–0). Fordulat a 31. percben: a lyoni Lindsay Rose 16-oson belüli kezezése nemcsak tizenegyest és Max-Alain Gradel végrehajtása révén vendéggólt (1–1), hanem kiállítást is eredményezett.Clinton Njie be is lőtte a vezető gólt (1–0). Fordulat a 31. percben: a lyoni Lindsay Rose 16-oson belüli kezezése nemcsak tizenegyest és Max-Alain Gradel végrehajtása révén vendéggólt (1–1), hanem kiállítást is eredményezett.

A szünet előtti pillanatokban a Saint-Étienne kihasználta az emberelőnyt: a kiugró Romain Hamouma becsapta Anthony Lopest, és az üres kapuba lőtt (1–2).

A második félidő elején az első hazai gólt is előkészítő – sőt óriási kapufát is lövő – Nabil Fekir szabadrúgásból középre ívelt, Christophe Jallet megelőzte emberét, és fejjel egyenlített (2–2).

A folytatásban mindkét fél nyílt sisakkal játszott, itt is, ott is megszülethetett volna a győztes gól, de maradt a 2–2, ami azt jelenti, hogy jobb gólkülönbsége révén a Lyon visszavette a tabella első helyet a PSG-től – igaz, a párizsiak eggyel kevesebb mérkőzést játszottak.

A kora délutáni mérkőzésen a Lille hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Bordeaux-t.

Nolan Roux fejesével korán vezetést szerzett a hazai csapat, a lefújás előtt nem sokkal Adama Traoré adta meg a kegyelemdöfést – a két gól között pedig Vincent Enyeama kapus gondoskodott arról, hogy a többet támadó Girondins ne tudjon gólt szerezni. A 21 éves Sofiane Boufal két gólpasszal járult hozzá a győzelemhez.

A Lille sorozatban harmadszor nyert, és négypontnyira megközelítette legyőzött riválisát a tabellán.

A Montpellier 1–0-ra legyőzte a Caent. Az európai kupaszereplésben reménykedő Montpellier Hilton fejes góljával harcolta ki a győzelmet. Hazai pályán ez volt sorozatban a harmadik sikere.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1, 33. FORDULÓ
Vasárnapi mérkőzések

Lyon–Saint-Étienne 2–2 (Njie 24., Jallet 48., ill. Gradel 31. – 11-esből, Hamouma 45.)
Lille–Bordeaux 2–0