Ligue 1: rangadót fordított meg a Paris Saint-Germain

2017.03.19. 22:53
A PSG fordított a Lyon ellen (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain hazai pályán 2–1-re nyert a Lyon ellen a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 30. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A Lyon villámrajtot vett a PSG otthonában: a 6. percben egy balról érkező szögletet Rafael megcsúsztatott, Alexandre Lacazette pedig remekül érkezett, és a kapu torkából a hálóba bólintott (0–1).

A gól azonban nem fogta meg a hazaiakat, az első félidő végére pedig meg is fordították az eredményt: a 34. percben Javier Pastore centerezését Adrien Rabiot váltotta gólra (1–1), majd hat minutummal később az argentin középpályás Julian Draxlert szolgálta ki, a német pedig futtából kilőtte a bal alsó sarkot (2–1).

A második félidőben becsülettel próbálkozott a Lyon, újabb gólt azonban nem szerzett, így a PSG 2–1-re nyert és a fordulóban döntetlent játszó Nice-t kissé leszakítva tovább üldözi az éllovas Monacót.