Ligue 1: nem mindennapi tett Monacóban, mégis kiütés a vége

2015.05.03. 18:57
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 35. fordulójában az AS Monaco 4–1-re legyőzte a nagyot küzdő Toulouse-t, amely elsőként talált be a hercegségbeliek kapujába az első játékrészben a 2014–2015-ös idényben.

Vasárnap késő délután a harmadik a 16. ellen lépett pályára a Ligue 1-ben. Az már a találkozó előtt szinte biztos volt, hogy nem látunk gól nélküli döntetlent, a lila-fehérek ugyanis a 2014–2015-ös idényben még egyszer sem játszottak 0–0-t.

Nem is kellett sokat várni az első találatra, Bernardo Silva a kilencedik percben betalált, a vendégek azonban nem adták könnyen magukat, és kevesebb mint 20 perccel később kiegyenlítettek – ezzel az idényben az első első félidős gólját kapta a Monaco.

A Monaco ennek ellenére még az első játékrészben magához ragadta a vezetést Anthony Martial büntetőjével, majd a fordulás után Joao Moutinho is betalált.

A 80. percben aztán elszabadultak az indulatok, Nabil Dirar és Jean-Armel Kana-Biyik verekedett össze, a játékvezető pedig azonnal felmutatta mindkét futballistának a piros lapot, a három pont sorsa ekkorra azonban már eldőlt.

A kegyelemdöfést végül Valere Germain adta meg a Toulouse-nak, amely képtelen megnyugtató távolságba kerülni a kiesőzónához.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
35. FORDULÓ

Monaco–Toulouse 4–1 (B. Silva 9., Martial 45+1. – 11-esből, Moutinho 56., Germain 90+2., ill. Braithwaite 26.)