Ligue 1: négyet vágott a PSG, Neymar mindben benne volt

2017.12.16. 19:03
Neymar, Mbappé és Cavani közösen négy gólt termelt szombaton (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain 4–1-re győzött a Rennes vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 18. fordulójának szombati játéknapján.

A Neymar, Kylian Mbappé kettős az első húsz percben kétszer is sakk-mattig játszott egy-egy támadást – előbb a brazil, utóbb a francia válogatott talált a kapuba –, és bár Firmin Mubele szépítése után úgy tűnt, a hazaiak szorossá tudják tenni a meccset, a csapatkapitány Benjamin André 64. percbeli kiállítása megpecsételte a sorsukat.

A Neymar kiugratásával meglépő Edinson Cavani remek átemeléssel gyorsan növelte a párizsiak előnyét, majd Mbappé rúgatott még egy gólt a hosszú oldalon bevetődő Neymarral.

A végjátékban Presnel Kimpembe összehozott egy kiállítást magának, egy tizenegyest a Rennes-nek, de Vahbi Hazri hibázott – 4–1-re nyert a PSG.

Egy kis stat: 1960 óta először fordul elő a francia élvonalban, hogy egy csapat 100 gólt szerez egy naptári évben. A PSG egy másik párizsi csapat bravúrját ismételte meg; 57 éve az RC Paris játékosai 101-szer találtak a kapuba.

NEYMAR 0–1

MBAPPÉ 0–2

MUBELE 1–2

CAVANI 1–3

NEYMAR 1–4

Az esti programban Lang Ádám csapata, a Dijon könnyedén legyőzte a Lille-t; a magyar védő kispados volt, nem lépett pályára.

FRANCIA LIGUE 1
18. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Rennes–Paris Saint-Germain 1–4
(Mubele 53., ill. Neymar 4., 76., Mbappé 17., Cavani 75.)
Caen–Guingamp 0–0
Dijon–Lille 3–0 (Saïd 12., 17., Ballo 35. – öngól)
Montpellier–Metz 1–3 (Roussillon 20., ill. Cohade 28., E. Riviere 84., Basin 94.)
Strasbourg–Toulouse 2–1 (J. Martin 25. – 11-esből, Mangane 52., ill. Gradel 30.)
Troyes–Amiens 1–0 (Darbion 78.)

1. Paris SG 18 15 2 1 55–14 +41 47
2. Monaco 18 12 2 4 44–18 +26 38
3. Lyon 17 10 5 2 42–19 +23 35
4. Marseille 17 10 5 2 35–19 +16 35
5. Nantes 17 8 3 6 16–18 –2 27
6. Rennes 18 7 4 7 23–24 –1 25
7. Dijon 18 7 3 8 27–31 –4 24