Ligue 1: nagyon zúzós második félidőt nyomott le a PSG

2015.09.26. 19:44
Ángel Di María gólt szerzett, gólpasszt adott – és élvezi a párizsi életet (Fotó: Reuters)
A vezetést a Nantes szerezte meg, azonban a második félidő egyértelműen a Paris Saint-Germainé volt: a vendég párizsiak 4–1-re megnyerték a két csapat mérkőzését a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 8. fordulójának szombati programjában.

Yacine Bammou idénybeli első góljával szerezte meg a vezetést a Nantes, és előnyét meg is tartotta a szünetig – ebben a bajnoki szezonban Laurent Blanc-nak először kellett úgy eligazítást tartania a szünetben, hogy a PSG vesztésre állt.

Az újrakezdés után Zlatan Ibrahimovic szinte azonnal egyenlített, majd a hajrá kezdetén a csereként beálló Edinson Cavani fejesével már a PSG vezetett. A folytatásban Ángel Di María, majd nem sokkal a lefújás előtt Serge Aurier is a kapuba talált. A párizsiak ezen a meccsen szerezték a legtöbb gólt ebben az idényben.

Blanc két argentint jelölt a PSG kezdőjébe, és három gólban szerzett érdemeket mind a már említett Di María, mind Javier Pastore. A PSG élvonalbeli veretlenségi sorozata már 17 mérkőzést számlál (15 győzelem, két döntetlen)

Az esti rangadón a Bordeaux az egy gólt lövő, két továbbit előkészítő Vahbi Hazri vezérletével egy félidő alatt elintézte a Lyont, amely a néhány hete súlyos sérülést szenvedő Nabil Fekir nélkül meglehetősen szárnyaszegetten teljesít.

Az éllovas PSG-től lassacskán leszakadó Rennes sorozatban harmadszor is döntetlent játszott, sőt az egy pontnak is örülhetett, hiszen Fallou Diagne fejes gólja előtt a Troyes sokáig vezetett Jessy Pi karrierje első élvonalbeli találatával.

A Bastia elsősorban a korábbi válogatott védő, Sébastien Squillaci duplájának köszönhette, hogy a Toulouse sima legyőzésével véget vetett négyes vereségsorozatának.

A Caen hazai pályán sem átallotta átengedni a labdát az ellenfélnek – tehette, mert az ajacciói labdabirtoklás meddőnek bizonyult, a saját ellencsapások ellenben pontosak voltak. A normandiaiak újabb győzelmükkel megerősítették helyüket a tabella első felében.

FRANCIA LIGUE 1
8. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Nantes–Paris SG 1–4 (Bammou 11., ill. Ibrahimovic 48., Cavani 73., Di María 80., Aurier 91.)
Bordeaux–Lyon 3–1 (Hazri 17., Plasil 40., Pablo 45+2., ill. Beauvue 78.)
Bastia–Toulouse 3–0 (Palmieri 9., Squillaci 32., 43.)
Caen–Gazélec Ajaccio 2–0 (Rodelin 28., Imorou 56.)
Rennes–Troyes 1–1 (Diagne 71., ill. Pi 11.)

1. Paris SG 8 6 2 17–4 +13 20
2. Saint-Étienne 7 5 1 1 10–5 +5 16
3. Rennes 8 4 3 1 12–7 +5 15
4. Reims 8 4 3 1 11–6 +5 15