Ligue 1: megszabadult pocsék sorozatától a Marseille

2013.11.02. 19:08
Bafétimbi Gomis (balra) szerezte a második lyoni gólt (Fotó: Reuters)
Immár négy forduló óta nyeretlen, de három vereség után legalább pontot szerzett az Olympique Marseille a francia labdarúgó-bajnokságban: az OM szombat délután 1–1-es döntetlent játszott a Rennes vendégeként a 12. forduló programja keretében. A Lyon ötfordulónyi nyeretlenség után újra győzött.

Nélson Oliveira a 9. percben vezetéshez juttatta a házigazda bretonokat, de Jordan Ayew kisvártatva egyenlített. A Marseille ghánai támadója január vége óta először szerzett gólt a francia bajnokságban – érdekesség, hogy akkor is Rennes-ben zörgette meg a hálót.

A hajrában Oliveira ismét feliratkozhatott volna a góllövők közé, csakhogy tizenegyesét Steve Mandanda kivédte. A Marseille a bajnokságban három vereség után szerzett pontot, a BL-t is beleszámítva ötös kudarcszériát zárt le.

Az esti programban a Lyon két gyors góllal elkábította a Guingampot, és bár többször nem talált a kapuba, sikerült lezárnia ötmérkőzéses nyeretlen bajnoki sorozatát. Anthony Lopes kapus és Maxime Gonalons súlyosnak tűnő sérülése ugyanakkor nem dobta fel az OL szurkolóit.

A Saint-Étienne az első félidő derekán emberhátrányba került a Sochaux otthonában, és elsősorban Stéphane Ruffier kapusnak köszönhette, hogy nem szenvedett vereséget.

A Reims és az Evian egymás után másodszor győzött – utóbbi egy utolsó pillanatokban megítélt büntetővel –, míg a Valenciennes tízfordulónyi nyeretlenséget követően kasszírozott három pontot. A L'Équipe szerint a zsinórban negyedszer veszítő és az utolsó hely felé sodródó Ajaccio kispadján aligha lesz maradása Fabrizio Ravanelli vezetőedzőnek.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
12. FORDULÓ
Rennes–Marseille 1–1
(N. Oliveira 9., ill. J. Ayew 16.)
Lyon–Guingamp 2–0 (Lacazette 12., Gomis 13.)
Sochaux–Saint-Étienne 0–0
Reims–Bastia 4–2 (De Préville 24., Krychowiak 44. – 11-esből, Oniangue 50., Atar 81., ill. Romaric 47., Hazri 90.)
AC Ajaccio–Valenciennes 1–3 (Mater 31. – öngól, ill. Pujol 27., 93., Dossevi 67.)
Evian-TG–Toulouse 2–1 (Wass 61., Mongongou 93. – 11-esből, ill. Aurier 52.)

1. Paris SG 12 8 4 24–7 +17 28
2. Monaco 11 7 4 20–8 +12 25
3. Lille 11 7 2 2 13–4 +9 23
4. Nantes 11 6 1 4 15–9 +6 19
5. Marseille 12 5 3 4 16–12 +4 18
6. Reims 12 4 6 2 15–12 +3 18
7. Saint-Étienne 12 5 3 4 17–15 +2 18