Ligue 1: Mbappé máris betalált, a PSG kiütéssel győzött

2017.09.08. 22:11
Kylian Mbappé (szemben) az első PSG-meccsén betalált (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 5. fordulójában a PSG idegenben 5–1-es győzelmet aratott a Metz ellen. Bár a hazaiak az első félidőben remekül tartották magukat, a második játékrész eleje nagyon nem úgy alakult, ahogy szerették volna. A PSG pedig nem kegyelmezett…

A 31. percig tartotta magát a Metz, ám akkor Neymar nagyszerű passzal ugratta ki Edinson Cavanit, aki mellett ott volt Kylian Mbappé is, de végül az uruguayi passzolta a labdát a hálóba.

A vendég párizsiak nem sokáig örülhettek, mert hat perccel később Emmanuel Riviere egyenlített, miután Mathieu Dossevi szép csel és némi szerencse után középre tudta ívelni a labdát.

A második félidő elején a PSG-kapus, Alphonse Aréola nagy hibáját követően a Metz a vezetést is megszerezhette volna, ám Riviere néhány méterről nem találta el az üres kaput…

Az 55. percben Benoit Assou-Ekottót piros lappal kiállították, tehát a Metz emberhátrányba került. A hazaiak baja itt nem ért véget, mert jött Kylian Mbappé (aki egy évig még csak kölcsönben szerepel a PSG-nél), és ismét vezetéshez juttatta a fővárosiakat.

Innentől kezdve nem volt megállás, a 222 milliós Neymar is beköszönt, majd Cavani megszerezte a második gólját.

Pár perccel a vége előtt még Lucas Moura is betalált, így a PSG végeredményben kiütéssel győzött.

Összefoglaló

FRANCIA LIGUE 1
5. FORDULÓ

Metz–Paris Saint-Germain 1–5 (Riviere 37., ill. Cavani 31., 75., Mbappé 59., Neymar 69., Moura 87.)
Lille–Bordeaux 0–0

1. Paris SG 5 5 19–3 +16 15
2. Monaco 4 4 14–4 +10 12
3. Bordeaux 5 2 3 9–6 +3 9
4. Saint-Étienne 4 3 1 5–3 +2 9
5. Lyon 4 2 2 9–4 +5 8
6. Marseille 4 2 1 1 6–7 –1 7
7. Angers 4 1 3 6–4 +2 6