Ligue 1: már a Lyon sem hibátlan a francia bajnokságban

2019.08.27. 20:58
Souquet hatalmas gólt szerzett a Lyon ellen (Fotó: AFP)
1–0-s győzelmet aratott a Montpellier a Lyon felett a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) harmadik fordulójában.

Hiába kezdte remekül a 2019–2020-as idényt, már a 3. fordulóban elvesztette százszázalékos mérlegét a Lyon, amely a Monaco 3–0-s idegenbeli és az Angers 6–0-s hazai legyőzése után a Montpellier-vel már nem bírt el.

Már az első nagyobb lehetőség is a 2012-es bajnok Montpellier előtt adódott: Nicolas Cozza lőtt 16 méterről, középről a bal kapufa mellé. Az első negyedóra végén ismét a hazaiak villantak, Gaetan Laborde kapott remek labdát a tizenhatoson belül, kapásból lőtt is, de Anthony Lopes leért a jobb alsó sarokhoz. A másik oldalon Memphis Depay lábában lehetett volna a vezetést jelentő találat, de a holland az ötös sarkától sem tudta eltalálni a kaput.

A 35. percben Joachim Andersen szabálytalansága miatt büntetőhöz jutott a hazai csapat, Andy Delort viszont a bal kapufát lőtte telibe. Hiába alakított ki több helyzetet a Montpellier, és célzott jobban is a kapu előtt, már-már úgy tűnt az első félidőt kihúzza a Lyon. De jött Arnaud Souquet, aki a Lyon védői által „röviden” kifejelt labdát, 24 méterről, kapásból a bal felső sarokba zúdította úgy, hogy a vendégkapus mozdulni sem tudott rá! 1–0

Fordulás után próbálta felpörgetni a tempót a Lyon, Depay két perc alatt kétszer is helyzetbe került, de a lehetőségek ezúttal is kimaradtak. Az 51. percben Youssouf Koné fejetlensége, pontosabban fejese (Delort-t stukkolta arcba, amikor a labda a közelükben sem volt) viszont megpecsételte a Lyon sorsát. Az emberelőnybe kerülő Montpellier innentől erőfeszítés nélkül is irányította a játékot, és meg is szerezte a három pontot.