Ligue 1: Lavezzi csodás emelésével nyert a PSG - gif

2015.01.30. 22:20
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 23. fordulójának nyitó mérkőzésén a Paris Saint-Germain hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Rennes-t.

A forduló előtt a tabella harmadik helyét elfoglaló PSG a Bastia elleni 4–2-es vereség óta megállíthatatlan, zsinórban négy győzelmet gyűjtött be.

Péntek este a bukdácsoló, az előző fordulóban a Caentől 4–1-es vereséget szenvedő Rennes volt Laurent Blanc együttesének ellenfele, így a Lyonra tapadó párizsiaknak csak a siker volt elfogadható.

Jól is kezdték a találkozót a lelkes hazaiak, sőt a 29. percben a vezetést is megszerezték a Parc des Princes-ben. Villámgyors akció végén a több európai élcsapattal összeboronált Ezequiel Lavezzi kapta a labdát a levegőben, és kapásból a kapuba emelt (1–0).

Nem a párizsiakon múlt, hogy nem jöttek a további gólok, sorra alakították ki a lehetőségeket, ám a remekül védő Benoit Costil kapuját másodszor már képtelenek voltak bevenni.

Maradt tehát az 1–0, ezzel pedig a PSG a Marseille-t megelőzve feljött a tabella második helyére, így átmenetileg egy pontra csökkentve hátrányát az éllovas Lyon mögött.