Ligue 1: tovább zakatol a PSG, csúcs ez a csapat!

2016.02.03. 23:09
Az Olympique Lyon a duplázó Alexandre Lacazette vezetésével 3–0-ra legyőzte a Girondins Bordeaux-t hazai pályán a francia labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának szerdai mérkőzésén. A csatár duplázott az összecsapáson: a 41. után a 87. percben is betalált, míg a végeredményt a csereként beállt Alddo Kalulu állította be a hosszabbításban.

A Lyon az elmúlt tíz bajnokijából csupán egyszer nyert, ha a tabella december 1-jei eredmények után mutatta volna az állást, a Les Gones utolsó lett volna a táblázaton. Ehhez képest a szerdai mérkőzésen feltámadt poraiból az OL, és győzelmével meg is előzte aktuális ellenfelét a tabellán.

A PSG több mint egy év után először nem vezetett hazai pályán egy bajnokin, ám a Montpellier ellen így is 3–1-re nyertek a párizsiak. Zlatan Ibrahimovic és Laywin Kurzawa egyaránt gólt és gólpasszt jegyzett az összecsapáson.

Laurent Blanc csapata 33 meccse veretlen a francia bajnokságban, ezzel átadta a múltnak a Nantes 1994–1995-ös rekordját.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
24. FORDULÓ

Guingamp–Troyes 4–0 (Erdinc 5., Sankhare 46., Giresse 56., Blas 90.)
Nantes–Gazélec Ajaccio 3–1 (Sala 14., Bedoya 23., Adryan 58., ill. Mayi 26.)
Lille–Caen 1–0 (Soumaoro 59.)
Nice–Toulouse 1–0 (H. Ben Arfa 82.)
Lyon–Bordeaux 3–0 (Lacazette 41., 87., Kaulu 93.)
Reims–Angers 2–1 (H. Traoré 43., Charbonnier 50., ill. Bouka Moutou 15.)
PSG–Lorient 3–1 (Cavani 6., Ibrahimovic 55., Kurzawa 69., ill. R. Guerreiro 19.)

1. Paris SG 24 21 3 61–11 +50 66
2. Monaco 24 11 9 4 35–28 +7 42
3. Nice 24 11 6 7 38–28 +10 39
4. Angers 24 10 7 7 25–20 +5 37
5. Caen 24 11 3 10 26–29 –3 36
6. Nantes 24 9 8 7 24–23 +1 35
7. Marseille 24 8 10 6 34–24 +10 34
8. Rennes 23 8 10 5 32–29 +3 34