Ligue 1: kétgólos előnyt szórakozott el a PSG, de így is nyert

2014.11.21. 22:46
Jogos a PSG játékosainak öröme, ismét nyertek (Fotó: Action Images)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 14. fordulójának nyitó mérkőzésén a PSG az újonc Metz otthonába látogatott, és 3–2-re nyert.

A két csapat legutóbb 2008 januárjában találkozott egymással, akkor a PSG könnyedén, 3–0-ra győzött. A mérkőzés előtt az újonc Metz 18 ponttal a tabella kilencedik helyén foglalt helyet, a PSG az Olympique Marseille mögött egy ponttal lemaradva, 27 egységgel a második volt.

A párizsi csapat remek formában várhatta a fordulót, hiszen Laurent Blanc gárdája legutóbbi öt tétmérkőzését egyaránt megnyerte. A kezdés előtt Blanc elmondta, számukra természetesen a három pont megszerzése a cél.

Esélyesként a – Zlatan Ibrahimovicot ismét a kezdőcsapatban (és végig a pályán) tudó – PSG kezdte jobban az összecsapást, az első kapura lövés azonban a hazaiak támadójának, Modibo Maiganak a nevéhez fűződik, ám távoli próbálkozását Salvatore Sirigu könnyedén védte.

Néhány pillanattal később, a 9. percben betalált a Paris Saint-Germain: az argentin Javier Pastore szerzett labdát 23 méterre a kaputól, majd a kivetődő kapus fölött átemelve előnyhöz juttatta csapatát (1–0).

A párizsiak a 17. percben kettőre növelték előnyüket, miután Gregory van der Wiel jobbról betekert beadása után Gaëtan Bussmann roppant szerencsétlenül ért a játékszerhez, ami így a saját kapujában kötött ki, öngól (2–0)!

A 39. percben, egy Ibrahimoviccsal való kényszerítő után Adrien Rabiot ugyan gólt szerzett, ám találatát a játékvezető les miatt nem adta meg. Hiába próbálkozott az újonc, erőlködéséből csak beadásokra futotta, a Thiago Silva vezette párizsi védelem azonban nem remegett meg, így ebben a félidőben már nem változott az állás. Az első játékrészben egyértelműen fölényben játszott a PSG, amit 65 százalékos labdabirtoklásuk jól is mutatott.

A hazai gárda legutóbb 2008-ban kapott két gólt az első félidőben a Lique 1-ban, érdekesség, hogy akkor is a PSG-től.

A második félidőben jól kezdett a Metz, a nagy roham meg is hozta eredményét, a 49. percben Rabiot a tizenhatoson belül buktatta a nem sokkal előtte csereként beálló Szergej Krivecet, a büntetőt pedig Maiga magabiztosan a bal alsó sarokba gurította (2–1).

Egyenlített az újonc, Van der Wiel kezezése után a hazaiak ismét tizenegyeshez jutottak, Maiga másodszorra sem hibázott, duplájával pedig a Metz csapat négy perc alatt ledolgozta kétgólos hátrányát (2–2).

Rettentő kezdése után beindult a PSG, egy szép cselsorozat végén Ezequiel Lavezzi nyolc méterről pöckölte kapura a labdát, löketét azonban Johann Carrasso bravúrral tolta mellé. A folytatásban Ibrahimovicsék lehorgonyoztak az ellenfél térfelére, ám hiába próbálkoztak, sokáig nem sikerült feltörni a védelmet. A 84. percben megtört a jég, Ibrahimovics lövése ugyan még kijött Carrassóról, a kipattanót viszont Lavezzi bekotorta a kapuba, megszerezve ezzel a győzelmet a Paris Saint-Germainnek (3–2).

LIGUE 1
14. FORDULÓ

Metz–Paris Saint-Germain 2–3 (Pastore 9., Bussmann 17. – öngól, Lavezzi 84., ill. Maiga 49., 53. – mindkettő 11-esből)

1. Paris SG 14 8 6 28–10 +18 30
2. Marseille 13 9 1 3 27–12 +15 28
3. Lyon 13 8 2 3 27–11 +16 26
4. Bordeaux 13 7 3 3 20–15 +5 24
5. Nantes 13 6 5 2 13–9 +4 23
6. Saint-Étienne 13 6 4 3 13–12 +1 22
7. Montpellier 13 6 2 5 13–11 +2 20
8. Rennes 13 5 4 4 15–14 +1 19