Ligue 1: ikszelt a St.-Étienne, nincs több hibátlan csapat

2020.09.20. 22:51
Aouchiche (balra): gól és gólpassz (Fotó: AFP)
A francia labdarúgó-élvonal (Ligue 1) 4. fordulójában a listavezető St.-Étienne 2–2-es döntetlent játszott a Nantes otthonában, és jobb gólkülönbségével továbbra is vezeti a tabellát. Az Európa-liga következő selejtezőfordulójában a Mol Fehérvár FC-vel találkozó Reims 2–1-es vereséget szenvedett a Metz vendégeként.

A PSG kora délutáni mérkőzését követően délután öt meccset rendeztek a francia élvonalban, s ebben az idősávban volt érintett az Európa-liga selejtezőjének 3. fordulójában a Mol Fehérvár FC-vel találkozó Reims is.

A piros-fehéreknek nem sok babár termett a Metz otthonában. Bár Ibrahima Niane a 18. percben vezetéshez juttatta a hazaiakat, Boulaye Dia még a szünet előtt egyenlített, ám a 88. percben a szenegáli csatár újra lecsapott, kiharcolva a 2–1-es győzelmet csapatának. A vendégektől az 50. percben kiállította a játékvezető a zambiai válogatott középpályást, Marshall Munetsit, ami erőteljesen hozzájárult a reimsiek vereségéhez.

Ezzel a Reims továbbra is nyeretlen, az első fordulóban játszott döntetlenje után három vesztes meccsel folytatta a szereplést, és az utolsó előtti 19. helyen áll a tabellán.

Késő délután lépett pályára a listavezető: a Saint-Étienne a Nantes otthonába látogatott, és hamar előnybe került, a mindössze 18 éves Adil Aouchiche pályafutása első gólját szerezte a francia élvonalban a 2. percben. Ezzel a klub történetének második legfiatalabb játékosa lett, aki gólt szerzett a Ligue 1-ban – a legifjabb továbbra is Kurt Zouma, aki alig múlt 17 éves, amikor 2011-ben betalált a Nice ellen.

AOUCHICHE GÓLJA

Az első félidő hajrájában a Nantes is betalált, de a játékvezető videózás után visszavonta Randal Kolo hihetetlen felhőfejesét. A másodikban aztán Aouchiche feliratkozott a gólpasszadók közé is, bár Yvann Macon bombája azért jóval emlékezetesebbre sikerült.

MACON BOMBÁJA

Hiába vezetett már 2–0-ra a listavezető, a Nantes előbb Moses Simon révén szépített, majd néhány perccel a vége előtt Renaud Emond góljával egyenlített. A 2–2-es végeredmény azt jelenti, hogy már nem százalékos a listavezető Saint-Étienne sem, vagyis elfogytak a hibátlan csapatok a mezőnyben.

A játéknap és a forduló utolsó meccsén a Marseille a hajrában mentette 1–1-re a Lille elleni hazai fellépését. A döntetlennel egyik csapat sem tudott fellépni a dobogóra.

FRANCIA LIGUE 1
4. FORDULÓ

Brest–Lorient 3–2 (Perraud 30., Mounie 32., Honorat 62., ill. Herelle 34. – öngól, Monconduit 90+1.)
Metz–Reims 2–1 (Niane 18., 88., ill. B. Dia 43.)
Montpellier–Angers 4–1 (Souquet 18., Delort 43., 60., Mollet 86., ill. Bahoken 25.)
Strasbourg–Dijon 1–0 (Sz. Mitrovics 80.)
Nantes–Saint-Étienne 2–2
(M. Simon 71., Emond 86., ill. Aouchiche 2., Macon 66.)
Marseille–Lille 1–1 (Germain 85., ill. Araujo 47.)