Ligue 1: ikszeltek az Arsenal-legendák, a rekordbajnok legyőzte az OM-et

2019.01.16. 23:20
Patrick Vieira és Thierry Henry csapata ikszelt egymással (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 17. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Monaco hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Nice-szel. Talán az eredménynél is érdekesebb, hogy a két gárda kispadján egyaránt Arsenal-legenda ült: a hercegségbelieket Thierry Henry, a nizzaiakat Patrick Vieira irányította.

A találkozón a vendégek az első fél óra végén Allan Saint-Maximin góljával szereztek vezetést, de Ihsan Sacko az első félidő 48. percében piros lapot kapott, így megfogyatkozott a Nice.

A fordulást követően Benoit Badiashile gyorsan egyenlített, ám így is a vendégek kerültek közelebb a győzelemhez – Saint-Maximin büntetője viszont kimaradt.

A nap záró mérkőzésén a bajnoki örökranglista első két helyén álló Saint-Étienne (10 arany) és Marseille (9) találkozott, s bár utóbbi Kevin Strootman góljával sokáig vezetett, előbbi Vahbi Kazri duplájával fordított. A sztárigazolás előbb büntetőből volt eredményes, majd a hajrában bombagóllal döntötte el a három pont sorsát.

FRANCIA LIGUE 1
A 17. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉSEK
Monaco–Nice 1–1 (Badiashile 50., ill. Saint-Maximin 30.)
Nimes–Nantes 1–0 (Alakouch 64.)
Toulouse–Lyon 2–2 (Durmaz 12., 74. – a másodikat 11-esből, ill. Moussa Dembélé 75., Fekir 87.)
Saint-Étienne–Marseille 2–1 (Kazri 59., 88. – az elsőt 11-esből, ill. Strootman 16.)