Ligue 1: idegenben nyert, és élre ugrott a St.-Étienne

2013.09.14. 22:18
A Valenciennes-ben aratott győzelmével a Saint-Étienne labdarúgócsapata az élre ugrott a francia élvonalbeli bajnokságban. A zöld-fehérek Benjamin Corgnet duplájával és Romain Hamouma góljával 3–1-re nyertek a továbbra is csak egy győzelmet számláló Valenciennes otthonában, és a Monaco holnapi meccséig biztosan az első helyen maradnak.

Nem akármilyen hajrá volt a Guingamp–Bastia meccsen: a hazaiak a 88. percben Mustapha Yatabaré tizenegyesével egyenlítettek, és csak magukat okolhatják, hogy nem szerezték meg mind a három pontot. A korzikaiak ellen ugyanis a hosszabbításban újabb büntetőt ítélt a játékvezető, Yatabaré pedig ismét odaállt, ám ezúttal hibázott, így egy pont megmaradt a Bastiának.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
5. FORDULÓ

Ajaccio–Evian 2–3 (Lasne 81., Tallo 86., ill. Dja Djé Djé 31., Bérigaud 43., 52.)
Guingamp–Bastia 1–1 (Yatabaré 88. – 11-esből, ill. Hazri 47.)
Montpellier–Reims 0–0
Nantes–Sochaux 1–0 (Djodjevics 76.)
Valenciennes–Saint-Étienne 1–3 (Melikson 80. – 11-esből, ill. Corgnet 17., 53., Hamouma 47.)