Ligue 1: Icardi beállt a végére, és megint kisegítette a PSG-t

K. Zs.K. Zs.
2019.11.09. 20:01
Mauro Icardi (Fotó: AFP)
A múlt heti botlás után ezúttal három ponttal gazdagodott a PSG a francia labdarúgó-bajnokság élvonalában (Ligue 1): az éllovas párizsiak megküzdöttek idegenben a Bresttel, de 2–1-re győztek a 13. forduló szombat kora esti mérkőzésén.

A leshatárról kiugró Ángel Di María szép emeléssel szerezte meg a vezetést a párizsiaknak az első félidőben (a gólt a videoasszisztens érvényesítette), majd a meccs hajrájára fordulva Samuel Grandsir közeli lövéssel egyenlített.

A 86. percben két cserejátékos összjátékából született meg a második PSG-gól: Éric Choupo-Moting beadását követően Mauro Icardi balettozta be a labdát a kapuba a breton védők gyűrűjéből.

Egy kis stat: a nyáron szerződtetett Icardi a legutóbbi öt bajnokija közül négyen a kapuba talált, össztermése ezeken öt gól.

BREST–PSG 1–2

AZ ESTI MÉRKŐZÉSEKEN TÖRTÉNT

Az Angers az utolsó húsz percet emberhátrányban játszotta le, de így is pontot szerzett Reimsben, és továbbra is a második helyen áll – pozícióőrzése annak is köszönhető, hogy a Lille odahaza nem bírt a Metzcel.

Alekszandr Golovin szép lövésével otthon tartotta a három pontot a Monaco, amely gyenge bajnoki rajtja után a legutóbbi hat fordulóban négy győzelmet könyvelt el.

Sorozatban a negyedik hazai bajnoki mérkőzését is megnyerte a Strasbourg, és szombat este annyi gólt rámolt be a sereghajtó Nimes-nek, amennyit a megelőző három sikere alkalmával összesen.

MONACO–DIJON 1–0

FRANCIA LIGUE 1
13. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Brest–PSG 1–2
(Grandsir 72., ill. Di María 39., Icardi 86.)
Lille–Metz 0–0
Monaco–Dijon 1–0 (Golovin 42.)
Reims–Angers 0–0
Strasbourg–Nimes 4–1 (Ajorque 14., Mothiba 45+1., 86., Lienard 70., ill. Philippoteaux 48.)