Ligue 1: Ibra triplázott, a PSG kiütötte a rekordbajnokot

2014.08.31. 22:57
Zlatan Ibrahimovic triplázott a rekordbajnok ellen (Fotó: Action Images)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 4. fordulójában a címvédő Paris Saint-Germain a triplázó Zlatan Ibrahimovic vezérletével 5–0-ra kiütötte a rekordbajnok Saint-Étienne-t.

A PSG egyik kedvenc ellenfele látogatott a Parc des Princes-be, hiszen az eddigi 33 mérkőzésből csupán hármat nyert meg a tízszeres aranyérmes. A hazaiaknak egészen az első félidő derekáig kellett várniuk az első találatra, akkor Stephane Ruffier kapus addig ügyetlenkedett, amíg a kapuja felé guruló labdát már csak a gólvonal mögül tudta kivágni.

Még a félidő vége előtt növelte előnyét a címvédő, Maxwell bal oldali beadása után Zlatan Ibrahimovic bombaerős fejese kötött ki a jobb alsó sarokba (2–0).

Valamivel egy órányi játékot követően aztán beindult a henger, Ibrahimovic újabb találata – melynél a védelem játszotta az előkészítő szerepét... – után Edinson Cavani is feliratkozott a gólszerzők közé, távoli lövése a bal alsóban kötött ki. Az 5–0-s végeredményt a svéd támadó állította be a pocsékul lesre játszó védők között.

Az első vasárnapi mérkőzésen a listavezető Bordeaux hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Bastiával. Ezzel eldőlt, hogy utolsóként a Bordeaux hibátlan menetelése is véget ért – négy forduló után már egy csapat sincs, amely százszázalékos hatékonysággal állna.

Folytatódott viszont a Bastia hihetetlen sorozata. Az együttes 1997 áprilisa óta egyszer sem kapott ki idegenben az élvonalban, amikor a félidőre előnnyel vonult.

A hazaiak egy pontot így is megmentettek, „természetesen" Diego Rolán találatának köszönhetően. Az uruguayi támadó mind az öt bajnoki gólját hazai pályán, a második félidőben szerezte.

A Metz hátrányban várta a hajrát a Lyon ellen, de az utolsó tíz percben szerzett két góllal megkaparintotta első szezonbeli sikerét.

LIGUE 1
4. FORDULÓ
Bordeaux–Bastia 1–1
(Rolán 78., ill. Tallo 18.)
Metz–Lyon 2–1 (N'Gbakoto 82. – 11-esből, Falcón 87., ill. Lacazette 68.)
Paris Saint-Germain–Saint-Étienne 5–0 (Ruffier 24. – öngól, Ibrahimovic 41., 62., 72., Cavani 64.)