Ligue 1: hét meccs után kapott ki ismét a Lyon

2018.01.28. 19:06
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában a Lyon 3–1-es vereséget szenvedett a Bordeaux otthonában, míg a Lille 2–1-re legyőzte a Strasbourgot.

Az immár Gustavo Poyet által irányított Bordeaux alaposan megnyomta az első félidőt a tabella második helyén álló, hét meccs óta veretlen Lyon ellen: Nicolas de Préville találata után Malcom értékesített egy tizenegyest, majd a játékrész hajrájában újabb büntetőhöz jutottak a hazaiak, ezt Gaëtan Laborde váltotta gólra.

A fordulást követően tempót váltott a Lyon, de nem tudta folyamatos nyomás alatt tartani az ellenfelét, amelyet még az sem zökkentett ki a stabil védekezésből, hogy a 76. percben kiállították Otáviót.

A Bordeaux (akkor még ideiglenes edzővel a kispadon) az előző fordulóban a Nantes-ot verte meg, ezúttal még nagyobb skalpot gyűjtött be és stabilizálta a helyét a középmezőnyben, míg a Lyon nagy hátrányba került az éllovas Paris Saint-Germainnel szemben.

Lille-ben az utolsó 15 percben pörögtek fel az események, amikor Anwar El Ghazi és Idrissz Szaadi két percen belül gólt váltott. A slusszpoén a 91. percben jött, ekkor Edgar Ié egy szögletet követően gyönyörű mozdulattal pörgetett a vendégek kapujába. A Lille ezzel a győzelemmel elmozdult a kiesőzónából.

FRANCIA LIGUE 1
23. FORDULÓ
Lille–Strasbourg 2–1
(El Ghazi 76., Edgar Ié 91., ill. Szaadi 78.)
Bordeaux–Lyon 3–1 (De Préville 22., Malcom 27. – 11-esből, Laborde 45+1. – 11-esből, ill. Marcelo 44.)