Ligue 1: gyönyörű PSG-gólok, Neymar lőtte az egyiket – videó

2018.02.03. 19:08
Neymar gólját ünneplik a párizsiak (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain 3–0-ra győzött a Lille vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 24. fordulójának szombat kora esti mérkőzésén, és megerősítette pozícióját a tabella élén.

A fővárosiak a spanyol védő, Yuri Berchiche lövésével törték meg a Lille-t az első félidő utolsó pillanataiban (0–1), majd a második játékrész hajrájában következett Neymar: a 77. percben Edinson Cavani harcolt ki szabadrúgást a 16-os előterében, és a brazil világklasszis a jobb felső sarokba kanyarította a labdát (0–2).

Egy kis stat: Neymar a 18. bajnoki gólját szerezte ebben a szezonban; egyetlen játékos talált be nála többször – az ezúttal csak helyzetig jutó csapattárs, Cavani (21).

NEYMAR GÓLJA

A végjátékban Giovani Lo Celso is ízelítőt adott a rúgótechnikájából: a 21 éves argentin játékos szép átemeléssel szerezte meg első gólját a francia bajnokságban (0–3).

LO CELSO GÓLJA

Még egy kis stat: Neymar a 18 gólja mellett 11 gólpasszt is összehozott ebben a szezonban, pillanatnyilag az övé a legjobb mérleg az öt nagy európai bajnokságban.

Az esti programban főként a kiesőzónában, illetve annak közelében tömörülő csapatok voltak érdekeltek. A négy győztes egyaránt fontos pontokhoz jutott – a Bordeaux például zsinórban harmadszor nyert, és immár másodszor a nemrégiben kinevezett uruguayi tréner, Gustavo Poyet irányításával.

FRANCIA LIGUE 1
24. FORDULÓ, szombati mérkőzések
Lille–Paris Saint-Germain 0–3
(Yuri Berchiche 45+1., Neymar 77., Lo Celso 87.)
Amiens–Saint-Étienne 0–2 (Debuchy 62., Cabella 85.)
Montpellier–Angers 2–1 (Lasne 42., Mbenza 71., ill. Toko Ekambi 20. – 11-esből)
Nice–Toulouse 0–1 (Gradel 67.)
Strasbourg–Bordeaux 0–2 (Sankharé 3., Laborde 53.)

Pénteken játszották
Marseille–Metz 6–3 (Sanson 6., Thauvin 9., 44., 56., Germain 49., Mitroglu 75., ill. Mollet 73., 84., Niane 89.)
Vasárnap játsszák
15.00:
Rennes–Guingamp
17.00: Caen–Nantes (Tv: Digi Sport2)
21.00: Monaco–Lyon (Tv: Digi Sport1)
A Troyes–Dijon mérkőzést a Szajna áradása miatt elhalasztották, a tervek szerint február 20-án játsszák le.

1. Paris SG 24 20 2 2 75–17 +58 62
2. Marseille 24 15 6 3 53–27 +26 51
3. Lyon 23 14 6 3 52–25 +27 48
4. Monaco 23 14 5 4 53–24 +29 47
5. Nantes 23 11 4 8 22–21 +1 37
6. Montpellier 24 8 10 6 22–20 +2 34
7. Nice 24 10 4 10 29–34 –5 34
8. Bordeaux 24 9 5 10 29–32 –3 32