Ligue 1: füttykoncertbe fulladt a PSG utolsó meccse

2014.12.20. 18:57
Zlatan Ibrahimovic és David Luiz nem érti, mi a baj (Fotó: Reuters)
A Paris Saint-Germain hazai pályán nem bírt a szervezetten futballozó Montpellier-vel a francia élvonalbeli bajnokság (Ligue 1) 19. fordulójának szombati játéknapján. A 0–0 után továbbra is második a PSG.

A Zlatan Ibrahimoviccsal és Edinson Cavanival felálló, rendkívül ötlettelenül futballozó párizsiak az utolsó négy őszi bajnoki mérkőzésükből csupán egyet nyertek meg. A szombatival „megspékelt” produkciót füttykoncerttel díjazta a Parc des Princes közönsége.

A Monaco idegenben 1–0-ra legyőzte a Metzet, és hatpontnyira megközelítette az éllovasokat. A hercegségbeliek nagyon belelendültek, sorozatban a negyedik bajnokijukat nyerték meg. A szombati győztes gólt Yannick Ferreira Carrasco lőtte a 79. percben.

Jó passzban maradt a veretlenségét egymás után a hatodik tétmérkőzésén is megőrző Guingamp – a döntetlenhez kellett az is, hogy a toulouse-i Wissam Ben Yedder büntetőt hibázzon –, míg a Nantes a jó napot kifogó Rémy Riou kapus vezérletével idénybeli negyedik idegenbeli győzelmét könyvelte el.