Ligue 1: folytatta nagy sorozatát a Saint-Etienne

2013.03.30. 22:39
Csupán döntetlennel – 2–2 a kiesés ellen harcoló Troyes vendégeként a francia labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának szombati játéknapján –, de folytatta 15 mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozatát a Saint-Etienne.

A zöldek november óta tartó veretlenségi szériája 11 bajnoki és négy kupameccset számlál, ennek ellenére a szombaton elveszített két pont fáj a BL-be vágyó csapat szurkolóinak. A Saint-Etienne a győzelemmel feljöhetett volna a harmadik helyre, így megragadt a negyediken.

A Bastia szédületes végjátékban, hétgólos meccsen győzött a Valenciennes vendégeként, a Nancy meglepő győzelmet aratott a hat forduló óta nyeretlen, a tabella első feléből lassan kicsúszó Rennes otthonában, míg az Evian az utolsó percben mentett pontot a Reims ellen.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
30. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK

Troyes–Saint-Etienne 2–2
(Faussurier 25., Nivet 38., ill. Aubameyang 9., Brandao 31.)
AC Ajaccio–Toulouse 2–3 (Zebina 18. – öngól, A.Mutu 41., ill. Capoue 24., 79. – a másodikat 11-esből, Tabanou 32.)
Valenciennes–Bastia 3–4 (R. Gomis 9., Danic 30. – 11-esből, Pujol 90., ill. Maoulida 20., 49., Thauvin 83., 89. – az elsőt 11-esből)
Evian TG–Reims 2–2 (Sagbo 69., N'Sikulu 90., ill. Ayité 11., Courtet 67.)
Rennes–Nancy 0–2 (Ayasse 78., Bakar 89.)
Bordeaux–Lorient 1–1 (Obraniak 87., ill. Aliadiere 41.)