Ligue 1: ezúttal sem botlott a Guingamp

2018.01.12. 22:44
Gyorsan eldöntötte a meccset a Guingamp (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 20. fordulójának nyitómérkőzésén a Guingamp 2–0-ra legyőzte a Strasbourgot.

A mérkőzés kezdetétől irányított a Guingamp, aminek először a 8. percben lett meg az eredménye: Jimmy Briand és Marcus Coco is szépen passzolt, majd a végső „címzett” Yannis Salibur jól cselezve hozta magát ziccerbe – hárman együtt öt-hat védőt bolondítottak meg. 0–1

Briand a 16. percben szerzett második gólban is jelentős szerepet játszott: a középpályás a középen jó ütemben érkező Nicolas Benezet-hez passzolt, aki a pontatlannak tűnő labdaátvétel után 12 méterről nem túl látványos, de annál eredményesebb módon befejezte a kontrát. 0–2

A fordulást követően érezhető volt, hogy a hazaiaknak a sürgősebb, noha olykor a vendégvédők hibájából született helyzet. A 69. percben Félix Eboa Eboa nagyon veszélyes helyen adta el a labdát, Jérémy Blayac lövését azonban Christophe Kerbrat kézzel blokkolta a tizenhatoson belül, ám a játékvezető nem ítélt tizenegyest – hozzá kell tenni, a védő testéről pattant fel a kezére a labda.

A 83. percre is jutott még egy nagy strasbourgi lehetőség, Idrissz Szaadi fejese azonban Karl-Johan Johnsson kapus ölébe hullott.

Összességében a hazaiaknak nem volt reális esélyük a pontszerzésre, a Guingamp megérdemelten nyert, ezzel már hat mérkőzés óta nem talál legyőzőre a bajnokságban (négy győzelem, két döntetlen), ráadásul ebben az időszakban – november 26. óta – csupán egy gólt kapott.