Ligue 1: érett a meglepetés, de egy öngól segített a PSG-nek

2018.04.06. 22:40
Stéphane Ruffier reakciójában minden benne van (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 32. fordulójában a Paris Saint-Germain az utolsó pillanatokban esett öngóllal pontot szerzett a Saint-Étienne vendégeként.

Két remek formában lévő csapat találkozott egymással, ám míg a PSG az utóbbi kilenc bajnokiját megnyerte, addig a Saint-Étienne kilenc meccses veretlenségébe négy döntetlen is csúszott.

Kisebb meglepetésre a hazaiak szereztek vezetést a 17. percben: a kapu előtti kavarodást Rémy Cabella látta át leghamarabb és közelről a kapuba pöckölte a labdát. 1–0

Negyedórával később tovább nőhetett volna az előny: Kimpembe a tizenhatoson belül lerántotta Hamoumát, a tizenegyest azonban az első gól szerzője roppant gyengén végezte el, Areola védte a lövését. A fővárosiak így sem úszták meg a szabálytalanságot, Kimpembe a 41. percben a második sárga lapját is megkapta.

Az első félidőben egyébként borzasztóan gyenge volt a PSG, csupán egy kapura lövésig jutott, igazán jól csak az utolsó 15 percben játszott – a hajrában Cavani 8 méterről az üres kapu mellé lőtt, később az ő próbálkozását nagy bravúrral védte Ruffier.

A Saint-Étienne szurkolói már a lefújást várták, amikor egy beadást Kylian Mbappé megcsúsztatott, s a kapu előtt álló Mathieu Debuchy balszerencsés mozdulattal a saját kapujába sodorta a labdát – mindez a 92. percben történt, egyébre már nem volt idő.