Ligue 1: elvesztegette jó győzelmi esélyét a Monaco

2013.10.20. 16:16
Yannick Ferreira Carrasco (balra) megtette a magáért, mégsem nyert a Monaco (Fotó: Reuters)
Hiába vezetett két góllal a Monaco a Sochaux otthonában, be kellett érnie 2–2-es döntetlennel a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának vasárnap kora délutáni mérkőzésén.

A fiatal belga támadó, Yannick Ferreira Carrasco kétszer is betalált a 10. percig, a második félidőre aztán összeszedte magát a kiesőzónában táborozó Sochaux, és Rafael Dias két szögletéből két gólt termelt.

A hercegségbeliek 2011 májusa óta először kaptak az élvonalban egynél több gólt idegenben; akkor is a Sochaux tört borsot az orruk alá (0–3). A mostani döntetlen miatt a Monaco kétpontos hátrányba került az éllovas PSG mögött a tabellán.

Kis híján a Saint-Etienne is elherdálta kétgólos előnyét, de nagy nehézségek árán végül legyűrte a Lorient-t, így négyfordulónyi visszaesés után újra három pontot kasszírozott. A Lorient sorozatban a nyolcadik idegenbeli bajnokiját veszítette el.

LIGUE 1, 10. FORDULÓ
Vasárnapi mérkőzések
Sochaux–Monaco 2–2
(Bakambu 57., Lopy 69., ill. Ferreira Carrasco 5., 10.)
Saint-Étienne–Lorient 3–2 (Brandao 7., Corgnet 14., M.Gradel 72., ill. Jouffre 38., Aboubakar 85.)
Olympique Lyon–Bordeaux 1–1 (Briand 91., ill. Obraniak 62.)

1. Paris SG 10 7 3 18–5 +13 24
2. Monaco 10 6 4 18–7 +11 22
3. Lille 10 6 2 2 12–4 +8 20
4. Nantes 10 6 1 3 15–8 +7 19
5. Marseille 10 5 2 3 13–8 +5 17
6. Nice 10 5 2 3 12–10 +2 17
7. Saint-Étienne 10 5 1 4 15–13 +2 16