Ligue 1: egyoldalú gólözön a meglepetéscsapatok meccsén

2012.10.20. 23:07
A Rennes legyőzte a bajnok Montpellier-t, a Valenciennes hat gólt vágott a Lorient-nak a két meglepetéscsapat meccsén a francia labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának szombati játéknapján.

A forduló legtöbb gólt hozó mérkőzésén a Lorient szerzett vezetést, ám egyik játékosát a 18. percben, egy másikat a 75.-ben kiállította a játékvezető, és az utolsó tíz percben a Valenciennes alaposan kihasználta a kettős emberelőnyt. Daniel Sanchez csapata, amely korábban négyet számolt az éllovas Marseille-re is, 19 góljával a mezőny legeredményesebb csapata, és feljött a tabellán a negyedik helyre.

Nagy különbségű győzelmet aratott a Toulouse is, míg a felkapaszkodóban lévő Rennes immár sorozatban harmadszor nyert – a bajnok Montpellier elleni második gólt a kedden a Puskás Ferenc Stadionban is pályára lépő (sőt gólt is lövő) török Mevlüt Erdinc szerezte.

FRANCIA LIGUE 1
9. FORDULÓ
Valenciennes–Lorient 6–1 (C. Sanchez 11., A. Le Tallec 14., 86., Danic 52. – 11-esből, Aboubakar 81., 89., ill. Corgnet 7.)
Evian TG–Toulouse 0–4 (Tabanou 24., Riviere 44., 50., Braaten 87.)
Nice–Saint-Étienne 1–1 (Bauthéac 29., ill. Brandao 75.)
Rennes–Montpellier 2–1 (Makoun 13., Mevlüt 52., ill. Belhanda 69. – 11-esből)
Nancy–Sochaux 1–1 (Puygrenier 14., ill. Roudet 56.)