Ligue 1: egy gólt lőtt, kettőt előkészített a Monaco belgája

2014.10.25. 22:04
A Monaco idegenben 3–1-re legyőzte a Bastiát a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 11. fordulójának szombati játéknapján. A Monaco először szerzett kettőnél több gólt ebben a szezonban.

Valére Germain közeli lövésével már az 5. percben vezetett a Monaco, és bár a hazaiak hamarosan egyenlítettek, a hajrában két hercegségbeli gól következett: előbb Geoffrey Kondogbia fejelt a kapuba, majd az első két gólt előkészítő 21 éves belga kiválóság, Yannick Ferreira Carrasco adta meg a kegyelemdöfést a korzikaiaknak.Monaco, és bár a hazaiak hamarosan egyenlítettek, a hajrában két hercegségbeli gól következett: előbb Geoffrey Kondogbia fejelt a kapuba, majd az első két gólt előkészítő 21 éves belga kiválóság, Yannick Ferreira Carrasco adta meg a kegyelemdöfést a korzikaiaknak.

A Nantes szép idegenbeli győzelemmel hosszabbította meg immár hat forduló óta tartó veretlenségi sorozatát, három forduló óta nem talált legyőzőre a Montpellier-t az utolsó percbeli góllal legyőző Reims, míg a nehéz helyzetben lévő Caen augusztus óta először nyert bajnokit.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
11 FORDULÓ, szombati mérkőzések
Caen–Lorient 2–1
(Nangis 3., Duhamel 53. – 11-esből, ill. J. Ayew 23. – 11-esből)
Bastia–Monaco 1–3 (Maboulou 21., ill. Germain 5., Kondogbia 78., Ferreira Carrasco 84.)
Reims–Montpellier 1–0 (Moukandjo 91.)
Evian-TG–Nantes 0–2 (Veretout 42. – 11-esből, Bammou 75.)