Ligue 1: a 88. percbeli csere döntött, az OM-é a rangadó

2018.09.02. 23:04
Az utolsó pillanatokra becserélt Valere Germain fejesével a Marseille 3–2-re győzött a Monaco vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 4. fordulójának vasárnap késő esti rangadóján.

A Marseille első félidő végi vezető gólja után még fordított a Monaco, ám az OM nem adta fel, Florian Thauvin egyenlített, aztán a 89. percben jött az éppen becserélt Valere Germain, és fejesével „elsüllyesztette” korábbi csapatát. Diego Benaglio kapus bizonytalankodása is kellett a vendégek góljához. Marseille első félidő végi vezető gólja után még fordított a Monaco, ám az OM nem adta fel, Florian Thauvin egyenlített, aztán a 89. percben jött az éppen becserélt Valere Germain, és fejesével „elsüllyesztette” korábbi csapatát. Diego Benaglio kapus bizonytalankodása is kellett a vendégek góljához.

Az OM 2010 óta először győzött a Monaco vendégeként, és nem mellesleg visszavágott azért az öt vereségért, amit a két csapat legutóbbi hat meccsén 20–6-os összesített gólkülönbséggel elszenvedett.

A Rennes – amely bemutatta, de egyelőre csak a lelátón „mutatta meg” új igazolását, a PSG-től érkező Hatem Ben Arfát – két korai szögletből két fejes gólt szerzett, és előnyét meg is tartotta a lefújásig a Bordeaux ellen. A Girondins továbbra is nehézségekkel küzd: az első négy fordulóban háromszor veszített – 2000 óta nem kezdte ilyen rosszul a bajnokságot.

Egymás után másodszor játszott gól nélküli döntetlent, sorozatban harmadszor ikszelt a Saint-Étienne. A fölényben játszó zöldek a 77. percben betaláltak az Amiens-nek, Thomas Léonard játékvezető elsőre meg is adta, ám a videózás közben kiszúrta, hogy fejese közben Timothée Kolodziejczak az ellenfelére támaszkodott.

FRANCIA LIGUE 1
4. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

Monaco–Marseille 2–3 (Tielemans 48., Falcao 53., ill. Mitroglou 45+1., Thauvin 74., Germain 89.)
Saint-Étienne–Amiens 0–0
Rennes–Bordeaux 2–0 (B. André 12., Benszebaini 15.)