Ligue 1: Cavani, Mbappé, Neymar – 3 a PSG-s igazság

2018.08.25. 18:59
Cavani, Mbappé, Neymar – a három muskétás döntött az Angers ellen (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain hazai pályán 3–1-re legyőzte az Angers-t a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 3. fordulójában, így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát. A párizsiak góljain Edinson Cavani, Kylian Mbappé és Neymar osztozott.

A mérkőzés előtt a Ligue 1 legutóbbi idényének gól- és gólpasszkirályát, Edinson Cavanit és Neymart köszöntötték: az uruguayi támadó 28-szor talált be, míg a brazil klasszis 13 gólt készített elő a francia bajnokság 2017–2018-as szezonjában. Cavanival kapcsolatban megjegyzendő még, hogy most tért vissza a pályára a Portugália elleni világbajnoki nyolcaddöntőben elszenvedett sérülését követően. Rajta kívül bekerült a párizsiak kezdőcsapatába a Schalkétől 37 millió euróért megvásárolt Thilo Kehrer is, aki ezen a meccsen debütált a PSG-ben.

A címvédő már a 12. percben megszerezte a vezetést Cavani közeli találatával, ám a vendégek Thomas Mangani tizenegyesgóljával nem sokkal később egyenlítettek. A Paris Saint-Germain az első félidő hátralévő részében nem tudott ismét előnybe kerülni, a szünet után azonban már igen, az 51. percben Ángel Di María beadásából Kylian Mbappé lőtt kapásból a jobb alsó sarokba.

Újabb negyedóra elteltével Neymar is beköszönt, Mbappé tálalt önzetlenül brazil csapattársa elé. Ezzel ki is alakult a 3–1-es végeredmény.

A PSG így a harmadik bajnoki meccsét is három gólt szerezve nyerte meg, s továbbra is hibátlan teljesítménnyel áll az élen.

Késő estére kiderült, hogy a Nimes, Dijon, Reims hármasból csak az egyik tud lépést tartani a fővárosiakkal: a Nizzában meglepetésre kiütéses győzelmet arató Dijon.

A MÉRKŐZÉS GÓLÖSSZEFOGLALÓJA

FRANCIA LEAGUE 1
3. FORDULÓ – szombati mérkőzések
Paris Saint-Germain–Angers 3–1 (Cavani 12., Mbappé 51., Neymar 66., ill. Mangani 22. – 11-esből)
Amiens–Stade Reims 4–1 (Gnahoré 22., Ghoddos 59., Konate 67., 73. ill. Cafaro 85.)
Montpellier–Saint-Etienne 0–0
Nantes–Caen 1–1
(Sala 80. – 11-esből, ill. Crivielli 37.)
Nice–Dijon 0–4 (Aguerd 68., Haddadi 83., Keita 86., 90+3.)
Toulouse–Nimes 1–0 (Gradel 79. – 11-esből)