Ligue 1: brazil védők nagy napja, 22 pont a PSG előnye

2016.01.08. 22:19
Maxwell góllal járult hozzá a PSG sikeréhez (Fotó: goal.com)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 20. fordulójának nyitó mérkőzésén a listavezető Paris Saint-Germain hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Bastiát, ezzel jelenleg 22 pont előnnyel vezeti a tabellát. A bajnoki címvédő első gólját Thiago Silva szerezte, míg a második találat Maxwell nevéhez fűződik.

A fővárosi együttes a Trapp – Aurier, Thiago Silva (Marquinhos, 78.), David Luiz, Maxwell – Verratti (Pastore, 63.), Thiago Motta, Matuidi (Lavezzi, 81.) – Di María, Ibrahimovic, Lucas Moura összeállításban lépett pályára, és brazil védői jóvoltából már az első félidőben eldöntötte a meccs sorsát.

A párizsiak a 29. percben szereztek vezetést, amikor Ángel Di María szöglete után Thiago Silva éles szögből kapura fejelte a labdát, amelybe Thiago Motta már a gólvonalon túl ért bele, így a gólt végül a csapatkapitánynak adták (1–0).

Tíz perccel később Di María zseniális kiugratásánál a vendégek jobbhátvédje nem tudott tisztázni, így a labda Maxwell elé került, aki futtából, kiszorított helyzetből a bal felső sarokba zúdította a labdát (2–0).

A második félidőben 83 nap után visszatért a pályára Javier Pastore, ám egyéb számottevő esemény nem történt, a PSG megőrizte kétgólos előnyét.

A Paris Saint-Germain a legutóbbi 14 bajnokijából 13-at megnyert, és jelenleg 22 pont előnnyel vezeti a Ligue 1 tabelláját.