Ligue 1: sorozatban harmadszor kapott ki a Lyon

2018.02.11. 22:59
A Lyon hazai pályán 2–0-ra kikapott a Rennes-től a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 25. fordulójában.

A Lyon január 21-én hazai pályán 2–1-re legyőzte a PSG-t, azóta viszont mindhárom bajnokiját elveszítette, sorrendben a Bordeaux, a Monaco és most a Rennes ellen.

Az első vasárnapi mérkőzésen a Strasbourg fogadta a Troyes-t, és a találkozó harmadik harmadában, öt perc alatt kétszer is bevette ellenfele kapuját. A hosszabbításban sikerült a vendégeknek szépíteniük, de így is pont nélkül voltak kénytelenek távozni Strasbourgból. Később a Nantes–Lille találkozóra került sor, amelyen a hazaiak kétszer is megszerezték a vezetést, ám a Lille mindkétszer tudott válaszolni, kialakítva ezzel a 2–2-es végeredményt.

FRANCIA LIGUE 1

25. FORDULÓ
VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
Strasbourg–Troyes 2–1
(Aholou 65., Blayac 69., ill. Niane 93.)
Nantes–Lille 2–2 (Emiliano Sala 16., 71., ill. Mothiba 67., Nicolas Pépé 81.)
Lyon–Rennes 0–2 (Hazri 5., Léa Siliki 88.)

SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
Toulouse–Paris Saint-Germain 0–1
(Neymar 68.)
Angers–Monaco 0–4 (Butelle 10. – öngól, Jovetics 30., 65., Raggi 71.)
Bordeaux–Amiens 3–2 (Koundé 31., Lerager 39., Kamano 78., ill. Mendoza 79., Kakuta 90.)
Dijon–Nice 3–2 (Júlio Tavares 61., 78. – a másodikat 11-esből, Kvon Csang Hun 84., ill. Lees Melou 64., Pléa 67.)
Guingamp–Caen 0–0
Metz–Montpellier 0–1