Ligue 1: a Saint-Étienne is simán legyőzte a Monacót

2018.09.28. 22:47
Hazri duplája után még mélyebben a Monaco (Fotó: AFP)
Vahbi Hazri duplájára nem volt válasza a hét forduló óta nyeretlen monacóiaknak. A Saint-Étienne győzelmével feljött a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) második helyére.

Pocsék formában érkezett a Monaco a Saint-Étienne otthonába: a vendégcsapattal 2010 decembere óta nem fordult elő, hogy zsinórban hat bajnokin maradjon nyeretlen, ezúttal viszont az volt a kérdés, meg lesz-e a hetedik is a negatív sorozatból.

A hercegségbeliekkel ráadásul a legutóbbi fordulóban az a szégyen is megesett, hogy kaput eltaláló lövés nélkül fejezték be a mérkőzést, akkor az Angers bizonyult túl nagy falatnak.

Ezúttal Antonio Barreca már a 16. percben gondoskodott arról, hogy hasonló ne forduljon elő: az olasz bekk lövését bravúrral tolta ki a bal alsó sarok elől Stéphane Ruffiér.

Vahbi Hazri is gondoskodott a 41. minutumban – a hazai vezetésről! A tunéziai válogatott csatár Ole Selnaes indítását vette át bravúros mozdulattal a tizenhatoson belül, majd félfordulatból, kapásból a jobb alsó sarokba lőtt (1–0).

A második félidőben hiába támadott többet a Monaco, az 54. percben újfent a Saint-Étienne és Hazri volt eredményes. A hazai csatár ezúttal a büntetőterületen kívülről, jó 20-22 méterről vette be Diego Benaglio kapuját, kialakítva a 2–0-s végeredményt.

Győzelmével a zöld-fehérek feljöttek a bajnokság második helyére, míg a Monaco jelen állás szerint a 18.