Ligue 1: 22 fordulót vártak, hogy ez végre megtörténjen

2016.01.23. 22:12
A sereghajtó Troyes megszerezte első győzelmét a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 2015–16-os idényében: az újonc óriási meglepetésre 3–1-re nyert Lille-ben a 22. forduló szombati játéknapján.

ÚJABB PÁRIZSI GYŐZELEM

A kora esti mérkőzésen a Paris Saint-Germain hazai pályán 5–1-re legyőzte az idény meglepetéscsapatát, az Angers-t.

Ángel Di María két gólt szerzett, betalált a góllövőlistát immár 17 találattal vezető Zlatan Ibrahimovic is, míg Blaise Matuidi három gól előkészítésében jeleskedett.

Az Angers gödörbe került: a sokáig a második helyen álló újonc a legutóbbi öt bajnokijából csak egyet nyert meg, hármat elveszített, és annyi gólt kapott (9), mint a megelőző 17 forduló során összesen.

Az utolsó negyedóra kezdetén még a Lille vezetett, csakhogy Jimmy Cabot gyors egymásutánban távolról és közelről is lőtt egy gólt, majd egy gólpasszal hozzásegítette Jessy Pít ahhoz, hogy ő is betaláljon a hazai kapuba, már-már történelmi sikerhez segítve a tabellán szinte reménytelen helyzetben lévő Troyes-t.

A hetek óta veretlen Nice újból győzött, és feljött a tabella második helyére a párizsiak mögé.

Az immár nyolc forduló óta veretlen Nantes nagy esélyt szalasztott el a Bordeaux ellen: a 84. percig két góllal vezetett, azonban a december eleje óta szintén legyőzhetetlen Bordeaux nem adta fel, szépített, majd a döntetlent is kiharcolta – a második góljához „segített” Lorik Cana is, a „kanárik” albán védője ugyanis a saját kapujába fejelte a labdát…

Lezárta rossz szériáját a Caen: a normandiaiak 2–1-re győztek idegenben a Montpellier ellen, amelynek ez volt zsinórban a negyedik veresége.

Hosszú idő, hét forduló után ünnepelhetett újra győzelmet a Guingamp is: a Bastia elleni nagyon fontos siker nem született volna meg, ha Thibault Giresse – az Európa-bajnok Alain Giresse lassacskán szintén kiöregedő fia – nem bizonyul higgadt ítélet-végrehajtónak a 94. percben.

FRANCIA LIGUE 1
22. FORDULÓ, szombati mérkőzések

PSG–Angers 5–1 (Ibrahimovic 33., Lucas Moura 40., Van der Wiel 54., Di María 63., 66., ill. Capelle 59.)
Guingamp–Bastia 1–0 (T. Giresse 94. – 11-esből)
Nantes–Bordeaux 2–2 (Sigthórsson 1., Bedoya 31., ill. Diabaté 84., Cana 91. – öngól)
Lille–Troyes 1–3 (Bufal 25. – 11-esből, ill. Cabot 77., 80., Pi 86.)
Montpellier–Caen 1–2 (Benszebaini 23., ill. Rodelin 40., Delort 52.)
Nice–Lorient 2–1 (Ben Arfa 35., Koziello 44., ill. Jouffre 24.)

1. Paris SG 22 19 3 56–10 +46 60
2. Nice 22 10 6 6 37–26 +11 36
3. Monaco 21 9 9 3 29–25 +4 36
4. Rennes 22 8 10 4 32–25 +7 34
5. Angers 22 9 7 6 21–18 +3 34