Ligue 1: a PSG kikapott Nizzában, oda a bajnoki cím?

2017.04.30. 22:58
Balotelli a 14. bajnoki gólját jegyezte (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 35. fordulójának záró mérkőzésén a dobogó legalsó fokán álló Nice hazai pályán 3–1-re legyőzte a bajnoki címtől így távol kerülő, a meccset kettős emberhátrányban befejező Paris Saint-Germaint.

A forduló rangadóján a Nice Mario Balotelli góljával szerzett vezetést a 26. percben, az olasz csatár egy remek kontra végén, tizenhét méterről precízen kilőtte a jobb alsó sarkot. Balotellinek ez volt a 14. gólja a jelenleg is futó bajnokságban, ennyit korábban csak egyszer, a 2013–2014-es idényben, a Milan színeiben szerzett.

Alig kezdődött el a második félidő, újra megrezzent a párizsi háló, az első találatnál gólpasszt jegyző, Ricardo Pereira a tizenhatos vonaláról a jobb felső sarokba tekerte a labdát.

A 64. percben Marquinhos egy szöglet utáni fejes góllal szépített, ám az egyenlítés nem jött össze a vendégeknek. Sőt, a ráadásban a fejüket kissé elvesztő párizsiak kettős emberhátrányba kerültek: előbb Thiago Motta kapott pirosat, majd Ángel Di María mehetett idő előtt zuhanyozni.

A két piros között a Nice végleg eldöntötte a három pont sorsát, egy kontra végén Anasztasziosz Donisz fejelt a kapuba egy felperdülő beadást, így a nizzaiaik 3–1-re nyertek, a PSG pedig rendkívül távol került a bajnoki címtől.

A párizsiaknak emellett két szériájuk is megszakadt: nyolc idegenbeli győzelem után maradtak ezúttal három pont nélkül otthonuktól távol, valamint tizenhat veretlenül megvívott bajnoki után kellett ismét fejet hajtaniuk Franciaországban.

FRANCIA LIGUE 1
35. FORDULÓ

Nice–Paris Saint-Germain 3–1 (Balotelli 26., Ricardo Pereira 48., Donisz 92., ill. Marquinhos 64.)