Ligue 1: a Monaco az Eviant sem tudta legyőzni

2013.11.08. 22:29
Falcao megszerezte kilencedik bajnoki gólját ugyan, de ez sem ért győzelmet (Fotó: Action Images)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 13. fordulójában a Monaco hazai pályán csak 1–1-es döntetlent játszott az Eviannal.

A Monaco a legutóbbi két meccsén egyaránt vesztesen hagyta el a pályát, igaz a hazai bajnokikat tekintve sorozatban négy sikernél járt, ezzel pedig a legjobb aktív francia sorozatot tudhatta magáénak.

A találkozó elején egy megpattanó Evian-szabadrúgás, majd egy saját kaput veszélyeztető vendégfejes után volt helyén mindkét kapus, majd Carrasco 17 méterről eltört labdáját kellett Hansennek a léc fölé tornásznia.

A 20. percben aztán megszerezte a vezetést az Evian, Sougou indításával Wass lépett ki és lőtt 8 méterről a Subasic mellett a kapu közepébe (0–1).

A vendég öröm nem sokáig tartott, hét perccel később később Rodríguez parádés labdájával Falcao került helyzetbe, 10 méterről, jobbról pedig kötényben a jobb alsóba lőtt (1–1). Érdekesség, hogy mindkét gólszerző szezonbeli 9. bajnoki találatát jegyezte.

A 65. percben a mérkőzés helyzetét hagyta ki az Evian Sougou vezette ajtó-ablak helyzetben a monacói kapura a labdát, 14 méteres lövését azonban Subasic lábbal védte.

A találkozó hajrájában még egy hazai kapufát, és egy újabb kimaradt Sougou-ziccert jegyezhettünk fel, újabb gólt már nem, így mindkét csapat egy pontot szerzett.