Ligue 1: a Lyon nyerte a rangadót, a Monaco négy góllal üzent a PSG-nek

2017.01.22. 22:54
Visszavonult társukra emlékeztek a lyoniak (Fotó: AFP)
A Monaco mondhatni finomhangolást tartott a jövő heti, Paris Saint-Germain elleni szuperrangadó előtt a francia bajnokság 21. fordulójában, ugyanis könnyedén nyert 4–0-ra a kiesés elől menekülő Lorient ellen. Az FTC ex-védője, Mateo Pavlovic az Angers színeiben a St. Etienne ellen szerzett gólt, míg a Lyon könnyedén nyert 3–1-re a Marseille elleni rangadón.

A forduló előtt listavezető Monaco az utolsó előtti Lorient csapatát fogadta a francia bajnokság 21. fordulójában, így borítékolható volt a gólzápor, ami nem is maradt el. A hercegség csapata 4–0-s győzelmet aratott (Gabriel Boschilia és Valere Germain is duplázott), ezzel már 64 gólnál jár a szezonban és az első helyről várhatja a jövő heti, PSG elleni szuperrangadót.

A kiesés elől menekülő Angers a St. Etienne otthonában kapott ki 2–1-re. A kiscsapat egyetlen gólját az a Mateo Pavlovic szerezte, aki 2014 tavaszán a Ferencváros játékosa volt.

A forduló rangadóját (és egyben utolsó mérkőzését) a Lyon és a szebb napokat megélt Olympique Marseille vívta egymással. Az első félidőben csak az volt a kérdés, hogy a hazai pályán játszó lyoniak mikor váltják gólra hatalmas fölényüket. Ez a 43. percben történt meg, amikor egy csel után Mathieu Valbuena gondolt egyet és gyönyörűen tekert a kapu hosszú oldalába (1–0). Az ünneplés során annak a Gueïda Fofanának a meze is előkerült, aki néhány napja jelentette be: bokasérülései miatt 25 évesen kénytelen felhagyni a profi futballal.

A 61. percben jött a következő (szintén menetrendszerű) gól, ezúttal Alexandre Lacazette volt az elkövető, amikor kiugrott egy védő szorításában és 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt (2–0).

Alig hat perccel később egy bal oldali szabadrúgás után a brazil Doriának összejött közelről a szépítés (2–1), de a 75. percben Lacazette tett pontot a meccs végére, miután ellenfelét saját 16-osa előtt szerelve vitte el végül a kapus mellett is a labdát és gurított a hálóba (3–1). Egy bemászó szurkoló a pályán futkározva ünnepelhetett, ami örök emlék lehet számára, bár egy darabig biztosan nem vehet részt mérkőzésen a Lyon stadionjában...

Kedvencei győzelméhez viszont egy pillanatig sem férhetett kétség, mellyel megerősítették negyedik helyüket a tabellán, de hátrányuk még így is 8 pont az egy meccsel kevesebbet játszó PSG mögött. A Marseille a 7. pozícióból várja a folytatást.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
21. FORDULÓ,

Monaco–Lorient 4–0(Boschilia 24., 28., Germain 37., 59.)
St. Etienne–Angers 2–1 (Bamba 51.–öngól, Perrin 74., ill., Pavlovic 17.)
Lyon–Olympique Marseille 3–1 (Valbuena 43., Lacazette 61., 75., ill., Doria 67.)

1. Monaco 21 15 3 3 64–21 +43 48
2. Nice 21 13 7 1 35–14 +21 46
3. Paris SG 21 14 3 4 41–15 +26 45
4. Lyon 20 12 1 7 39–23 +16 37
5. Guingamp 21 8 7 6 27–23 +4 31
6. Saint-Étienne 21 7 9 5 21–18 +3 30
7. Marseille 21 8 6 7 24–26 –2 30
8. Rennes 21 8 5 8 21–25 –4 29