Ligue 1: a PSG simán győzött a rangadón, de Neymar megsérült

2018.02.25. 23:00
Neymar súlyosnak tűnő sérülést szenvedett (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 27. fordulójában vasárnap nem bírt egymással a Bordeaux és a Nice, a Lyon az utolsó percben veszített fontos pontokat, a kör rangadóján pedig a PSG 3–0-ra nyert a Marseille ellen, de öröme nem lehet teljes, mert megsérült Neymar.

Az óriási Son Goku-élőképpel készülő szurkolók örömére a listavezető párizsiak már a 10. percben megszerezték a vezetést, a menteni igyekvő védőkről Mbappéhoz került a labda, aki kilőtte a bal alsó sarkot (1–0).

Az első fél óra végéhez közeledve egy újabb szerencsétlen marseille-i mozdulat után már kettő volt közte, ezúttal Rolandóról a saját kapujába került a labda (öngól, 2–0).

A fordulást követően Neymar nagyszerű szólója után Edinson Cavani is betalált, így a PSG végül simán, 3–0-ra nyert, az öröm mégsem lehet felhőtlen, hiszen a brazil sztár súlyosnak tűnő sérülést szenvedett, amelyet követően hordágyon kellett levinni a pályáról.

Neymar sérülése

A kimerült Mario Balotellit pihentető nizzaiak számára kifejezetten kedvező a bordeaux-i végeredmény, hiszen a hazaiak nagyságrendekkel veszélyesebben játszottak, 24 kapura lövésükkel szemben a Nice hármat tudott felmutatni, a kaput eltaláló labdák száma 7–0 volt, a szögletarány pedig 6:0 (0–0).

A Lyon a 90. percben bukott két pontot a Saint-Étienne ellen. A házigazda a 19. percben a Real Madridtól érkező Mariano Díaz góljával szerzett vezetést, a dominikai támadó két meccs alatt két gólnál és egy gólpassznál jár a rekordbajnok ellen (1–1).