Ligue 1: a jó hajrája mentette meg a Paris Saint-Germaint

2018.09.01. 19:11
Hiába vezetett a félidőben két góllal a Paris Saint-Germain, a 77. percben úgy tűnt, pontot veszít a Nimes otthonában. Ám Kylian Mbappé és Edinson Cavani is betalált, így a címvédő 4–2-re győzött a francia labdarúgó-bajnokság 4. fordulójában.

Három győzelemmel kezdte meg a 2018–2019-es bajnokságot a PSG, amely a 4. fordulóban is lendületesen kezdett a Nimes vendégeként.

A 36. percben Thomas Meunier jobb oldali beadására Neymar érkezett jól, és közelről nem hibázott (0–1).

Négy perc múlva Ángel Di María egy jobb oldali szögletet egyből kapura tekert, és ezzel nagyon meglepte a hazaiak kapusát (0–2).

A második félidőben váratlanul szépített a Nimes, a 63. percben Antonin Bobichon gyönyörűen csavart a bal felső sarokba (1–2).

Sőt a 71. percben jött az egyenlítést, a Thiago Silva szabálytalanságáért megítélt tizenegyest Téji Savanier lőtte a jobb sarokba (2–2).

A 77. percben villámgyors kontra végén Mbappé révén ismét a PSG-nél volt az előny (2–3).

A 92. percben Edinson Cavani állította be a 2–4-es végeredményt.

Az utolsó percekben még két piros lap is villant, Savanier felrúgta Mbappét, aki felpattanva ellökte – a játékvezető mindkettejüket kiállította.