Ligue 1: a Bordeaux ért oda Európába; osztályozó Toulouse

2018.05.19. 22:44
Európai kupaszereplést is ünnepelhetnek a bordeaux-iak
A 38. fordulóban szombaton véget ért a francia élvonalbeli bajnokság 2017–2018-as idénye, és az utolsó, még megválaszolatlan kérdésekre is megszülettek a feleletek. Az már korábban eldőlt, hogy a bajnoki címet a PSG szerzi meg – viszont csak az utolsó körben derült fény a dobogósok kilétére, s hogy mely csapatok indulhatnak ősszel a nemzetközi kupákban, illetve hogy melyik brigádnak van esélye osztályozón megőriznie élvonalbeli tagságát.

A dobogó második helyén a Monaco zárt, miután 3–0-ra nyert a Troyes otthonában, Rony Lopes duplájával és a helyére beküldött Jordi Mboula találatával. A Troyes veresége egyben azt jelentette, hogy a Toulouse a 18. helyen végzett, s osztályozón próbálhatja meg meghosszabbítani élvonalbeli tagságát – Somáliáék erőt meríthetnek a Guingamp 2–1-es legyőzéséből.

A nap legnagyobb különbségű győzelmét az Európa-liga selejtezőjéért küzdő St.-Étienne aratta, de hiába az 5–0-s győzelem és Romain Hamouma mesterhármasa, mivel a Bordeaux is győzött – 4–0-ra a csontutolsó Metz otthonában –, Gustavo Poyet csapata végzett a hatodik helyen, és készülhet az El selejtezőjére.

A dobogó harmadik helyén a Lyon zárt, miután a nap legjobb egyéni teljesítményeit hozó mérkőzésen 3–2-re megverte a Nice-t: a hazaiaknál Memphis Depay, a vendégeknél Alassane Plea volt az egyedüli gólszerző.

Depay egyébként remekül hajrázott a góllövőlistán, amelyen a harmadik helyet szerezte meg 19 góllal – az utolsó kilenc fordulóban összesen tízszer volt eredményes.

FRANCIA LIGUE 1
38. (UTOLSÓ) FORDULÓ

Caen–Paris Saint-Germain 0–0
Dijon–Angers 2–1 (Capelle 22. – öngól, Tavares 75., ill. Tait 53.)
Lyon–Nice 3–2 (Depay 48., 66., 78., ill. Plea 18., 89.)
Marseille–Amiens 2–1 (Sanson 10., Mitroglu 18., ill. M. Konaté 30.)
Metz–Bordeaux 0–4
(Braithwaite 10., Malcolm 17., Kamano 44., De Preville 77.)
Nantes–Strasbourg 1–0 (Dubois 32.)
Rennes–Montpellier 1–1 (Hunou 13., ill. I. Mbenza 17.)
Saint-Étienne–Lille 5–0 (J. Bamba 7., Hamouma 13., 39., 61., Malcuit 65. – öngól)
Toulouse–Guingamp 2–1 (Gradel 59., Sanogo 63., ill. Grenier 66.)
Troyes–Monaco 0–3 (Rony Lopes 22., 71., J. Mboula 93.)