Ligue 1: 53 éve nem látott rajt, a Marseille-jel újra kibabrálva

2015.08.16. 16:46
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 2. fordulójában a Reims hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Marseille-t.

A hatszoros bajnok Reims így két forduló után még hibátlan, erre legutóbb az 1962–1963-as szezonban volt példa az élvonalban!

A Marseille ezzel szemben második meccsét is elveszítette, így a tabella hátsó részében kullog, igaz a Reimsnek kifejezetten jó előjel, ha az OM az ellenfél, 57 élvonalbeli bajnokiból a 29.-et nyerte meg, így a több mint 50 százalékos győzelmi mutatóval ellene a legjobb az együttes mérlege.

A találkozót Hamari Traoré döntötte el az első negyedóra végén, a vendégek részéről Jacques-Alaixys Romao piros lapot kapott – ez már a második 2013-as érkezése óta. A Marseille-nél azóta senki sem kapott egynél többet. Eddig.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 1
2. FORDULÓ

Reims–Marseille 1–0
Lorient–Bastia 1–1
PSG–Ajaccio 21.00
Az élmezőny állása: 1. Reims 6 pont (3–1), 2. Caen 6 (2–0), 3. Angers 4 (2–0), 5. Bastia 4 (3–2), ...12. Lorient 2 (1–1), …18. Marseille 0 (0–2)Reims így két forduló után még hibátlan, erre legutóbb az 1962–1963-as szezonban volt példa az élvonalban!

2. FORDULÓ

Az élmezőny állása: 1. Reims 6 pont (3–1), 2. Caen 6 (2–0), 3. Angers 4 (2–0), 5. Bastia 4 (3–2), ...12. Lorient 2 (1–1), …18. Marseille 0 (0–2)