Liga 1: több mint két hónap után ismét győzött a Sepsi

BOROS MIKLÓSBOROS MIKLÓS
2019.11.30. 19:36
Több mint két hónap után sikerült ismét mérkőzést nyernie szombaton a Sepsi OSK-nak a román élvonalban, a székelyföldiek az idény során másodszor is egygólos mérkőzésen verték meg az Universitatea Craiovát (1–0).

A hideg szélben és zuhogó esőben lejátszott találkozón a helyzetek is zuhogtak mindkét kapu előtt, ezért kevesen gondolták volna, hogy Pavol Safranko 8. percben lőtt gólja egyben el is dönti a mérkőzést. A szlovák támadó Florin Stefan keresztpassza után két védő közt kitörve talált a hálóba, ezt követően viszont a kapusokról és blokkolt lövésekről szólt a találkozó. A nagyobb védések a szentgyörgyi Niczuly Roland nevéhez fűződnek, akit a 21. percben a felső léc is kisegített Valentin Mihaila bombájánál.