Klub-vb: tizenegyespárbaj után a Monterreyé a bronzérem

2019.12.21. 17:41
A mexikói Monterrey 2–2-es rendes játékidő után tizenegyesekkel legyőzte a szaúdi al-Hilalt a klubvilágbajnokság bronzmérkőzésén a katari Dohában.

A szombati program első összecsapásán a szaúdi csapat szerzett vezetést az első félidőben, majd a mexikói együttes a második játékrész első negyedórájában fordított. Volt még válasza erre az al-Hilalnak, így 2–2-vel zárult a kilencven perc.

A szabályoknak megfelelően a bronzmérkőzésen nem volt hosszabbítás, rögtön következtek a tizenegyesek. Ebben a párbajban a mexikói kapus, Luis Cárdenas játszotta a főszerepet, aki egy lövést hárított, majd a végén ő maga lőtte be a bronzérmet érő gólt.

KLUBVILÁGBAJNOKSÁG, DOHA
Bronzmérkőzés
Al-Hilal (szaúdi)–Monterrey (mexikói) 2–2
(C. Eduardo 35., B. Gomis 66., ill. A. González 55., Meza 60.) – tizenegyesekkel 3–4
KÉSŐBB
18.30, döntő: Flamengo (brazil)-FC Liverpool (angol) (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!